U Make Me A Donut nečakajte šišky, ale metal v dvoch slovenských mestách

Po roku a pol sa k nám vracajú MAKE ME A DONUT, ale môžem vám garantovať, že na ich koncerte vám šišky nikto nespraví. Zato vám predvedú riadnu nádielku kvalitného progresívneho metalu, plného hravých gitarových tónov, obsahujúcich neraz aj jazzové prvky, sekavých gitarových rytmov, melodických čistých vokálov, ale aj tvrdého growlovania.

 

Kapele vyšiel v roku 2015 nový album Bright Side, ktorým sa prídu odreprezentovať na naše pódia. Na Slovensku vystúpia hneď dvakrát – v trnavskom Artklube v piatok 28. októbra a na druhý deň v bratislavskej Fuge, oba koncerty začínajú s ôsmou hodinou večernou. 

Na pomoc im prídu domáci HOLOTROPIC, naša elita progresívneho metalu obohateného o orientálne prvky. Ich debutový album Permeate im vyšiel v roku 2014, odvtedy odohrali množstvo koncertov. Na pódiu ich okrem iného ľahko rozoznáte podľa Kamilových bosých nôh. Tomuto gitaristovi sa množstvo pedálov bosému lepšie prepínajú. Nevyhli sa ani personálnej zmene, keď na poste vokalistu vystriedal Veina Vladko, ktorého môžete poznať aj z kapely 0N0. Na kvalite ich vystúpení to však nič neubralo a skvelo do kapely zapadol.  

 

Zostavu doplnia FISHARTCOLLECTION z Trnavy, hardcore/crossoveristi nominovaní na tohtoročnú Radio Head Awards a ANIMA, mladí progresívni metalisti. Takže pokiaľ oslava Halloweenu, ktorý je síce až v pondelok, ale párty s ním spojené sa premelú určite už cez víkend, nie je vaša šálka kávy a nechcete trčať doma, môžete si do programu zaradiť práve tento koncert.


AKTUALIZÁCIA: Make Me A Donut museli zrušiť celé turné. Keďže sa 29.októbra odohrá v Bratislave koncert kapiel Mind the Gap, Rust2Dust a Fish Face, nebude organizátor vo Fuge robiť konkurenčný koncert. V Bratislave je teda koncert zrušený a ostane iba koncert v Trnave 28. októbra v zostave Holotropic, Fishartcollection a Anima.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *