U.D.O. mieri predstaviť nový album aj do našich končín

Uda Dirkschneidera si väčšina ľudí stále spája s kapelou, v ktorej počas osemdesiatych rokov dobíjal ako jej spevák metalový svet. A to je vlastne dobre. Lebo i keď sa s domovským Acceptom podľa vlastných slov už definitívne rozlúčil, aj v jeho novej tvorbe stále počuť korene, ktoré zarástli tak hlboko, že už to nejde zmeniť, akokoľvek veľmi by chcel. Dôkazom je aj nový album Steelfactory, ktorý s Udom zrealizovali jeho kolegovia gitarista Andrej Smirnov a basák Fitty Weinhold, a tiež dvadsaťpäťročný syn Sven, ktorý obsluhuje bicie. Ako správne poznamenal usporiadateľ, Udo je presne taký, ako si fanúšikovia želajú a už dávno sa nesnaží experimentovať, pretože jeho hudobná tvár je pevne definovaná už roky.  „Starého psa novým kúskom nenaučíš…“

 

Pozastavili ste sa pri slove usporiadateľ? V tom prípade sa k vám pravdepodobne ešte nedostalo, že kapela U.D.O. poctí na jar Slovensko svojou návštevou. Počas svojho Steelfactory tour si páni urobia zastávku 26. marca totiž aj v bratislavskom Majestic Music Clube. A i keď sa Udo rozlúčil s piesňami starých kumpánov, duch kapely Accept bude určite na tomto koncerte prítomný tak či tak.

 

Pán spevák si už nesie na chrbte šesťdesiatšesť krížikov, ale zdá sa, že Udo je ako dobré víno. Vek mu prospieva a zdá sa byť z roka na rok charizmatickejší. Ak ste zvedaví na to, ako mu to ešte ide na pódiu, máte jedinečnú príležitosť. Lístky sú už v predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *