Turné kapely Carnifex sa blíži k Slovensku

Kto by to bol povedal, že kalifornská formácia CARNIFEX, hrajúca moderný death metal, resp. death core, to ťahá už 13 rokov. V roku 2005 vokalista Scott Lewis spolu s bubeníkom Shawnom Cameronom dali hlavy dokopy a spolu s ďalšími založili kapelu, ktorá sa svojou výnimočnou hrou a žívelnými, dynamickými vystúpeniami rýchlo dostala do povedomia fanúšikov. Z prvého albumu Dead in My Arms predali bez výrazného promovania 15000 kópií. Z toho druhého The Diseased And The Poisoned predali až 28 000. Možno to nevyzerá ako žiadne ohromné číslo, lenže oni nehrajú žiadny mainstream. Navyše odmietajú akúkoľvek trendovosť, čo im umožňuje zotrvať na scéne bez akýchkoľvek výkyvov nahor či na úplné dno už pekných pár rokov.  

 

Ako by to bolo včera, keď sme ich mali možnosť vidieť pred dvoma rokmi pre nich v primalom bratislavskom klube Randal, kde ste ich mali ako na tácke doslova na dosah. Vtedy vystupovali s aktuálnym albumom Die Without Hope. Dnes doba pokročila a pribudla im aj ďalšia doska Slow Death, v poradí už piata a k tomu aj pár singlov. 23. februára kapela vyráža na svoje európske turné s názvom Slow Death European Tour MMXVIII. Na Slovensku plánujú až dve zastávky – v košickom Collosseu 11. marca a 12. marca po dvoch rokoch opäť v tom istom bratislavskom klube Randal.

Spolu s nimi sa na túto púť pomalej smrti naprieč Európou vydajú OCEANO, AVERSIONS CROWN a DISENTOMB. Oceano je deathmetalovo-hardcoreová partia z amerického Chicaga. Vznikli v roku 2006. Na konte majú 5 albumov. Posledný im vyšiel minulý rok pod názvom Revelation. Kapela sa skladá z gitaristov Scotta Smitha a Michaela Kaspera, ktorý zároveň pôsobí v Carnivale a Death To Fall, basáka Chrisa Wagnera, tiež hrajúceho v Monsters, a vokalista je Adam Warren. Kto sa ale u nich posadí za bicie, je celkom záhada.

 

Druhou sprievodnou kapelou sú Austrálčania Aversions Crown. Rodáci z Brisbane vznikli v roku 2010. U nás neznáma metalová kapela má aj na svojich stránkach informácii o sebe poskromne. Na konte majú vinyl The Erebus/ Parasites 7“.

 

Poslednou kapelou z tohto smrtiaceho kvarteta sú brutal deathmetalisti Disentomb. Rovnako ako predchádzajúca kapela pochádzajú z austrálskeho Brisbane. Vznikli v roku 2009 a za ten čas im boli vydané dva štúdiové albumy Sunken Chambers Of Nephilim v roku 2010 a Misery v roku 2014.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *