Tučné riffy z Izraela

Z krajiny, kde by ste metal asi ani nečakali, sa nám hlásia FERIUM, ktorí chystajú tohto roku, konkrétne 21. apríla, vydať už v poradí druhý album Behind The Black Eyes. Kapelu ste mohli spozorovať napríklad ako predskokanov The Agonist alebo Fear Factory na ich ruskej časti turné a je dosť pravdepodobné, že novou doskou sa chlapci budú snažiť ešte viac zviditeľniť. „Behind The Black Eyes je koncepčný album, čo zjednodušuje predstaviť si samého seba v príbehu skrze vokály, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri tvorbe atmosféry a tučných groove riffovačkách.” 

 

Prvá šupa z albumu nesie názov A Journey We Had, ku ktorej chalani ponúkajú aj lyric video, kde sa v pozadí môžete do detailu vynadívať na obálku ich novej platne. Jej autorom je Eliran Kantor, ktorý spolupracoval aj s Testament, Atheist či Hatebreed. „Brutálny obal dáva lyrickému konceptu obraz, aký si zaslúži.” 

 

Produkcie a mixu sa chopil gitarista Elram Boxer, no a master má na svedomí Thomas Plec Johanssen, ktorý mastroval albumy napríklad Scar Symmetry. Výsledok si môžete vychutnať v priloženom videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *