Trojica mladých progrockových interpretov sa zastaví aj v Bratislave

PLINI. Mladý gitarista a skladateľ, vychádzajúca hviezda na hudobnom nebi. Dvadsaťštyriročný Austrálčan zo Sydney sa chystá prebrázdiť Európu s turné k svojmu debutovému štúdiovému albumu Handmade Cities (2016), o ktorom sa samotný Steve Vai vyjadril, že je to jeden z najzaujímavejších rockových gitarových počinov, aké počul. Tento gitarový mág predvedie svoje umenie v rámci avizovaného turné aj u nás. Zastávku si naplánoval v bratislavskom klube Randal na 25. marca 2017 o 19:00. O poriadnu dávku moderného progrocku sa pre nás nepostará sám. Spoločnosť mu budú robiť ďalší dvaja interpreti, takže sa je na čo tešiť.

 

Mladá poľská kapela DISPERSE na čele s gitaristom Jakubom Zyteckim bude prvou z Pliniho hostí. Títo naši severní susedia so sebou prinesú hudbu, ktorá kombinuje atmosféru, akú dokázali vytvoriť Pink Floyd, s tvrdými metalovými riffmi a prímesami jazzu, djentu a progressivu. V roku 2010 vydali svoj debut Journey Through The Hidden Gardens, ktorý im otvoril dvere na množstvo koncertov a festivalov hlavne v Poľsku, ale aj na renomované svetové festivaly ako Euroblast v Nemecku alebo UK Tech-Metal Fest. Ich druhý album Living Mirrors vyšiel v roku 2013 a kapela ním opäť potvrdila, že si dáva záležať na detailoch. V poradí tretí štúdiový album [ Foreword ] by mal vyjsť na svetlo sveta 24. februára tohto roku, takže na bratislavskom koncerte si určite vypočujeme aj kúsky, ktoré budú pochádzať práve z neho.

 

Trojicu progrockového večera uzatvára srbský hudobník, skladateľ a producent DAVID MAXIM MICIC, ktorý študoval kompozíciu na Berklee. David síce hrá na gitaru v kapele Destiny Potato a najnovšie aj na klávesy v kapele Organized Chaos, ale predovšetkým sa venuje svojej sólovej kariére. A práve jeho sólový projekt je ten, ktorý privezie v marci do Bratislavy. Micic vo svojej hudbe, rovnako ako predošlí hudobníci, kombinuje rock a metal s jazzom a djentom, a navyše s orchestrálnou hudbou. Nahráva zväčša sám, pričom si do svojich skladieb pozýva rôznych hudobných hostí, obvykle gitaristov a spevákov. Mixovanie a mastrovanie rovnako zvláda sebestačne. Na konte má zatiaľ tri albumy a dve EP a na obzore je jeho nový album Bilo IV. Dátum jeho vydania zatiaľ nie je známy. Čo už ale vieme s určitosťou o Davidovom novom albume povedať je, že na albume bude hosťovať jeden, zatiaľ neznámy, profesionálny hudobník a tiež jeden amatér, ktorého vyberie spomedzi všetkých hudobníkov, ktorí mu svoje videá posielali na jeho facebookovú stránku. 


Použité zdroje:
FB kapiel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *