Trojica gitarových virtuózov po prvýkrát na Slovensku

Už vieme, že budúce leto bude nabité skvelými koncertmi a slávnymi interpretmi, no zväčša v okolitých štátoch. No ani my na tom nebudeme najhoršie. Už na 21. marec 2018 je naplánovaný jeden zaujímavý koncert, a to priamo v bratislavskej Inchebe. Jedno zo svetovo najuznávanejších zoskupení a určite najuznávanejšie gitarové trio všetkých čias G3 zavíta v marci po prvý raz aj Slovensko.

 

G3 mali premiéru v roku 1996, kedy hrali v zložení Satriani, Vai a Johnson. „Vytvoril som tento projekt, aby som mohol hrať s gitaristami, ktorých rešpektujem. Vedel som, že to ocení aj moje publikum,“ povedal vtedy Joe Satriani. Od roku 1996 po jeho boku vystúpili aj Yngwie Malmsteen, Brian May, Steve Morse a iní. „Myslím si, že kúzlo a chémia G3 spočíva predovšetkým v tom, čo traja gitaristi zdieľajú spolu na pódiu. Je to zábava, je to nepredvídateľné a divoké. Všetko to, čo sa od šou očakáva,“ dodáva Satriani.

 

Satriani v poslednej dobe potešil svojich fanúšikov nedávno zverejneným dokumentom Beyond The Supernova, ktorý natočil jeho syn. Dokument mal premiéru v októbri a zachytáva Satrianiho s jeho kapelou počas posledného turné. To ale nie sú posledné dobré správy. V januári totiž vydá svoj v poradí šestnásty sólový album What Happens Next a dva mesiace na to vyrazí s G3 na veľké európske turné. Práve s ním sa fenomenálny gitarista Joe Satriani po šestnástich rokoch vráti aj na Slovensko. Incheba Expo Aréna privíta okrem neho, samozrejme, ďalších dvoch skvelých virtuóznych gitaristov. Jedným z nich je najoslavovanejší progrockový gitarista John Petrucci, mozog známych Dream Theater, a trojicu doplní bývalý gitarista nemeckých romantikov Scorpions Uli John Roth. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *