Trivium už nahradili Paula Wandtkeho

Iba pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že Američania TRIVUM opäť rozviazali pomer so svojím bubeníkom, tentokrát s Paulom Wandtkem. Posnažili sa a stihli si za neho nájsť aj náhradu. Lenže, ako to celé bolo a čo na všetko Paul?

 

Od odchodu pôvodného bubeníka Travisa Smitha, ktorý z kapely odišiel v roku 2009, sa u nich vystriedali celkovo traja ďalší čarodeji s paličkami. Táto miestami možno až komická situácia však nebola spôsobená tým, že by neboli so svojimi bubeníkmi spokojní. Augusto, Madiro i Wandtke vraj boli iba dočasnými členmi, ktorí mali so skupinou hrávať len v určitom krátkom časovom úseku. Je teda otázne, ako to bude so štvrtou Smithovou náhradou, ktorú si už aj vybrali.

 

Ak rátame všetkých pánov vystriedaných na bubeníckom poste u Floriďanov, potom tu máme v poradí piateho. Je ním Alex Bent. Jeho účasť na ich jarnom európskom turné na Twitteri potvrdil basgitarista kapely Paolo Gregoletto. Okrem toho, Bent s nimi vraj mával skúšky už od novembra.

Trivium už nahradili Paula Wandtkeho

Alex Bent, nový bubeník Trivium

Kto je vlastne Alex Bent? Celým menom Alex Hernandez-Bent sa narodil 31. januára 1993 v Oaklande v Kalifornii. Medzi rokmi 2010 až 2012 pôsobil v kapele Hatriot a o dva roky neskôr sa počas dvanástich mesiacov zúčastňoval na spolupráci s Battlecross.

 

Okrem vyššie spomenutých dvoch kapiel, ktorých už Bent nie je súčasťou, je stále aktívnym členom piatich kapiel, ku ktorým mu teraz teda pribudli i Trivium, čiže v podstate šiestich. Najdlhší čas Bent pracuje s Arkaik. Je s nimi od roku 2011. Od zhodného roku pôsobí, ale len ako výpomoc, v Monumental Torment. Dvadsaťštyri mesiacov po tom, čo sa spojil s týmito dvomi skupinami, sa dostal k spolupráci s Underling, kde nevystupuje pod svojím celým menom, ale pod skratkou A.B., a Dragonlord. V Dragonlorde sa s ním nachádza Eric Peterson, ktorý tu pôsobí ako spevák, ale skôr ho môžete poznať ako gitaristu kapely Testament. S Testamentom Bent odohral niekoľko koncertov ako ich live výpomoc.

 

Vo svojom mladom veku má teda Alex Bent rozbehnutú celkom sľubnú kariéru. Má šťastie, že si ho Trivium vybrali, keďže určite majú zástupy hudobníkov, ktorí by sa radi dostali na post bubeníka práve u nich.

Na celej veci okolo toho, prečo vymenili Wandtkeho, je však najdivnejšie to, že keď ho Trivium oznámili ako nového bubeníka, nič nenasvedčovalo tomu, že by bol iba dočasnou posilou, práve naopak, zdalo sa, akoby sa u nich mal zdržať tak dlho, ako to len bude možné. Matt Heafy sa vtedy o ňom vyjadril: ,,Je to úžasný bubeník. Je to, čo nám vždy chýbalo. Chýbal nám niekto, kto s nami dokáže držať krok hudobne aj kreatívne. Niekto, kto už má za sebou vystúpenia na pódiu. On prišiel kompletne pripravený, je to akoby bol s nami od začiatku.“

 

Nadšenie z Paula im ale zrejme rýchlo vyprchalo, keďže teraz vyplávalo na povrch, že už od novembra skúšali s Bentom a Paul tak už odvtedy vedel, že sa blíži koniec jeho dní v Trivium. Svoj odchod Paul komentoval: ,,Bol som prvým bubeníkm Trivium za posledných desať rokov, ktorý si získal pozornosť médií ako Modern Drummer. A je pravda, že to Matt Heafy povedal. Ale poznámkou pod čiarou je, že som sa k nim pridal v situácii ‚práca na prenájom‘. Dáva mi zmysel, čo robili. Keby to bola moja kapela, urobil by som to rovnako, pretože si k sebe prizývate cudzinca.“

 

V rozhovore pre Rockfeed.com Paul svoju situáciu v Trivium prirovnal k tej, ktorú pred časom zažil Arin Ilejay v Avenged Sevenfold. Ilejay v jeden deň bol členom Avenged Sevenfold, na druhý zrazu nie a hľadali nového bubeníka, ktorým sa nakoniec stal Brooks Wackerman (ex-Bad Religion). ,,Prekvapilo ma to, ale vieš, bolo to niečo ako situácia v Avenged Sveenfold. Najskôr bolo všetko skvelé, všetci sme nadšení, všetci sme šťastní, ako keby sme sa išli práve zosobášiť, potom išli na svadobnú cestu a po svadobnej ceste sa všetko zrazu zdá divné. Tak toto je ono.“

 

K Paulovmu odchodu z kapely sa na Twitteri za všetkých vyjadril Paolo Gregoletto: ,,Bolo nám potešením hrať uplynulý rok s Paulom, ale cítili sme, že to nebude dlhodobá spolupráca, čo sme mu povedali týždeň po koncerte v Orlande.“ Spomínaný koncert sa odohral 21. októbra a bol posledným v americkej časti turné.

Trivium už nahradili Paula Wandtkeho

Už čoskoro by sme sa mali dočkať debutového singla Wandtkeho novej kapely Bedlem

Paul sa z celej tejto nepeknej situácie rýchlo spamätal a už čoskoro sa dočkáme jeho nového počinu v podobe kapely Bedlem. Každopádne, Paul odvádzal v Trivium skvelú prácu, ako mohli vidieť tí, ktorí boli na ich júnovom bratislavskom koncerteV momentálnej situácii s Trivium a ich bubeníkmi sa už len ponúka otázka, ako dlho s nimi vydrží Alex Bent či ako dlho vydržia oni s ním.

 


Použité zdroje:
loudwire.com, metal-archives.com
Foto: moshhithefloor.com, blabbermouth.net, FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *