Trivium sa k nám vrátia už budúci rok

Orlanďania TRIVIUM sa u nás vyskytli minulý rok v rámci turné k albumu Silence In The Snow. A sľúbili, že sa určite vrátia. Teraz majú novinku The Sin And The Sentence a už teraz vieme jednu vec – na budúci rok v marci sa na nich na Slovensku môžeme tešiť znova. Trivium pritiahnu naspäť 28. marca budúceho roka na staré miesto činu, do bratislavského Majestic Music Clubu.

 

Trivium sa vedia predať svojou kvalitnou hudbou a dynamickými vystúpeniami, kde nie je ničím výnimočným ani spolupracovanie s publikom. Aktuálne sa prezentujú s novým albumom The Sin And The Sentence, ktorý je zase niečím, čo sme u nich ešte nepočuli. V podstate ide o fúziu starých albumov a predchodcu TSATS, kde kapela tiež experimentovala viac ako inde. Tentokrát vzali to, čo už použili a urobili z toho niečo úplne nové, jedinečné, také… triviumské. The Sin And The Sentence žne len samé skvelé hodnotenia a búra albumové rebríčky na popredných miestach. Ale je to vôbec prekvapenie? 

 

Okrem novinky Trivium aktuálne svetu predstavujú aj svoju novú bubenícku posilu Alexa Benta, ktorého si mnoho ľudí okamžite obľúbilo. Preto by nebolo ničím výnimočným, keby si získal aj srdcia slovenských fanúšikov, keď uvidia výkon, čo podá na koncerte. 

No keďže veľké mená málokedy chodia sami ani Trivium nebudú výnimkou. Naposledy sme ich tu mali s jednou z našich domácich skupín Meredith. Ale v marci 2018 si prinesú posilu z domovských Spojených štátov a z Anglicka v podobe dvoch v porovnaní s nimi pomerne mladých zoskupení.

 

Prvým z nich budú Texasania POWER TRIP. Skupina hrajúca thrash metal vznikla v roku 2008 a aktuálne funguje v zostave Riley Gale (vokály), Nick Stewart (rytmická gitara), Blake ,,Rossover“ Ibanez (hlavná gitara), Chris Whetzel (basgitara) a Chris Ulsh (bicie).

 

Tvorba tejto zostavy je v niektorých prípadoch porovnateľná so Slayerom, Anthraxom, Suicidal Tendencies, Exodus, Kreatorom, Sepulturou, Testamentom alebo dokonca s Metallicou, keďže zvukovo sú veľmi príbuzní k týmto legendárnym zoskupeniam, čo im dáva dobrý potenciál do budúcnosti a možnosť väčšieho rozvoja na trhu. Zatiaľ majú na konte tri EP, jedno demo a dva plnohodnotné albumy, z ktorých najaktuálnejší Nightmare Logic pochádza z tohto roka. Ponúkajú prostredníctvom neho thrash metal v takej forme, v akej bol kedysi a v akej ho dnes už počuť iba málokedy. 

Druhou podporou Trivium budú Briti VENOM PRISON. Tí sú zase z trochu iného súdka, keďže hrajú mix death metalu a hardcoreu. Skupina funguje od roku 2014 a v súčasnosti ju tvorí zostava Larissa Stupar (vokály), Ben Thomas (gitara), Ash Gray (gitara), Mike Jefferies (basgitara) a Joe Sheehy (bicie).

 

Venom Prison majú zatiaľ na konte jedno demo, jedno EP a jeden plnohodnotný album, ktorý ako ich debutovka vyšiel minulý rok pod názvom Animus. A pokiaľ by ste na nej čakali jemnosť, lebo majú vokalistku a nie vokalistu, tak budete rýchlo vyvedení z omylu. Larissa je poriadna divožienka a skôr patrí hlasovo medzi divy, ako sú Alissa White-Gluz či Angela Gossow.

 

Predpredaj lístkov na akciu štartuje 10. novembra a keďže Trivium v poslednom čase často vypredávajú koncerty, nenechajte si ich prekĺznuť pomedzi prsty, aby sa vám ušla šanca vidieť ich naživo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *