Trivium s novinkou opäť menia štýl

O týchto pánoch sme nie tak dávno písali pomerne často kvôli turbulenciám na bubeníckom poste. Zdá sa však, že tie na teraz opäť skončili a usadil sa u nich Alex Bent. A s novou posilou TRIVIUM vydali skladbu The Sin And The Sentence, ktorá by mohla byť prvou lastovičkou nasledujúceho albumu.

 

Náznaky novej hudby skupina začala dávať na známosť od 26. júla jedinou ,,vetou“ na oficiálnej stránke. Jej podstatou boli dve rímske čísla VIII. I. značiace dátum 1. augusta (poradie dňa a mesiaca je opačné, keďže v Amerike sa dátumy píšu takýmto spôsobom). S príchodom dňa zodpovedajúceho kombinácii sa na všetkých sociálnych sieťach kapely a na YouTube objavila nová skladba i s videoklipom. Zároveň sa začína hovoriť o albume, ktorého titul však zatiaľ nie je známy, ale jeho predpokladané vydanie je ešte niekedy tento rok.

 

Skladba The Sin And The Sentence je niečo úplne iné, ako sme doteraz boli u Američanov zvyknutí. Jej štýl je porovnateľný s Bring Me The Horizon, no v podaní Trivium je to úplne iný level. Na starších albumoch od debutovky Ember To Inferno až po Vengeance Falls bolo možné speváka Matta Heafyho počuť prevažne screamovať a spev bol zrazený na minimum, čo sa zmenilo s príchodom zatiaľ poslednej nahrávky Silence In The Snow, ktorú kapela minulý rok predstavila aj v našich končinách. Obsah Silence In The Snow bol silným kontrastom k ostatným albumom, keďže ho vyplnili čistým spevom a screamy skôr absentovali. The Sin And The Sentence je možnou predpoveďou nového smeru ôsmej nahrávky, pretože sa v nej stretajú ako screamy, tak aj čistým hlasom spievané línie, čo je u Trivium novinka. Nechajme sa teda prekvapiť, kam vietor zaveje celý nasledujúci album.


Použité zdroje:
Foto: Warner Music

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *