Trivium a ich nový klip k Dead And Gone

Kapela TRIVIUM podstúpila posledným albumom veľmi výraznú a citeľnú zmenu v štýle, aký hrajú, čo vyvolalo nekonečné debaty na internete aj mimo neho. Stratila množstvo starých fanúšikov lipnúcich na albumoch Ascendancy či Shogun, no na druhej strane si získali nových priaznivcov.

 

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa Trivium posledným albumom snažia priblížiť tvrdšiu muziku širším masám, s čím sa už niekoľkokrát zdôverili v rozhovoroch. Navyše plánujú na najbližšie mesiace hrať v malých kluboch namiesto veľkých hál, presne tak, ako to bolo kedysi, keď začínali. Svoju hudbu tak donesú do miest, kde nie je až taká častá, čo je nepochybne krásne gesto a navyše tým potešia množstvo fanúšikov, ktorí ich ešte nemali možnosť vidieť.

Pieseň Dead And Gone je z posledného albumu Silence In The Snow v poradí treťou, ktorá dostala aj svoj videoklip. Ako prvú ochutnávku z albumu sme mohli počuť a vidieť rovnomennú skladbu Silence In The Snow, druhé video dostala Until The World Goes Cold. Dead And Gone ako jediná nemá v klipe hudobníkov, ale sleduje príbeh chlapíka postupne sa približujúceho do vlastného hrobu. Réžie sa ujal Jon Paul Douglass. Ako „maskota“ nového albumu si Trivium zvolili lebku Ibaraki, ktorá odkazuje na starodávneho japonského démona terorizujúceho mesto Rashomon gate a v klipe má takisto svoje nemenej dôležité miesto. Ak vám nerobí problém angličtina, odporúčame prečítať celý príbeh o novom albume, ako vznikal, kto navrhol dizajn Ibaraki lebky a všetko, čo chcete vedieť o jednotlivých piesňach z pohľadu kapely.

Trivium a ich nový klip k Dead And Gone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *