Tristana predviedla slovenský metal v Taliansku

Aj keď kapela Tristana patrí pod talianske vydavateľstvo Bakerteam Record, koncom augusta hrala na Apeninskom polostrove prvýkrát. Nadšení z nej neboli len talianski fanúšikovia, ale aj novinári.

 

Tristane vydalo talianske vydavateľstvo na konci marca tohto roka ich tretí album Virtual Crime, ktorý predstavila aj pred domácim publikom. V piatok 28. augusta vystúpila v známom klube Dagda neďaleko Milána v spoločnosti dvoch domácich predkapiel Wild Sand a Arcadia Bursts. Aj keď klub nebol naplnený ani spolovice, po koncerte na kapelu čakali talianski novinári. Fabrizio Campagnoli, redaktor talianskeho magazínu Suoni Distorti, sa na adresu kapely vyjadril: „Tristana pôsobí na pódiu veľmi dobre po vizuálnej stránke a ak hovoríme o zvuku, je naozaj mimoriadne presvedčivý. Hodina kvalitnej hudby v podaní Tristany zaujala publikum aj vďaka ich medzinárodnému zjavu. Ja osobne som ich predtým nepoznal, ale musím povedať, že som sa ocitol pred jednou z najlepších kapiel, akú som za posledné roky videl.“

Tristana predviedla slovenský metal v Taliansku

Na druhý deň sa kapela presunula do blízkosti švajčiarskych hraníc. V meste Borgo Ticino sa konal festival Drakkarock, kde sa Tristana nenechala zahanbiť ani hlavnými hviezdami Furor Gallico a Temperance. „ Koncerty v Taliansku nám potvrdili, aké dôležité je koncertovať v zahraničí,“ povedal spevák Tristany, Peter Wilsen. „ Potvrdilo sa mi, že doma nikto nie je prorokom. Hoci nie sme v Taliansku preslávená kapela, ľudia boli veľmi zvedaví. Keď sa k tomu pridal ich prirodzený temperament, výsledok bol veľmi pozitívny. Mňa osobne príjemne šokoval záujem novinárov z popredných talianskych médií. Všimol som si ešte, že talianski fanúšikovia vo veľkom kupovali cédečká a tričká vystupujúcich kapiel. Aj u nás sa predáva, no v Taliansku sa pred stánkami headlinerov tvorili dlhé rady. Aj nám sa tam podarilo predať viac albumov ako aj napr. po koncerte s Nightwish, a to bola kapacitne neporovnateľne väčšia akcia. Asi majú viac peňazí na míňanie,“ dodal Peter.

 

Tristana v Taliansku ukončila festivalovú sezónu, počas ktorej vystupovala so švédskym spevákom Matsom Levénom. Po úspešnom lete začína od septembra pracovať na novom, v poradí štvrtom štúdiovom albume.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *