Tristana podpísala kontrakt na nový album a predstavila videoklip Fallen

Skupina Tristana vydáva po takmer piatich rokoch nový album. Demo nahrávka ich pripravovaného albumu Virtual Crime zaujala agenta talianskeho vydavateľstva Scarlet Records natoľko, že  Slovákom ponúkol kontrakt.

Nový album bude vydaný dnes, 31. marca pod hlavičkou Bakerteam Records, ktoré priamo patrí spomínanému talianskemu vydavateľstvu. Obe vydavateľstvá majú identickú distribúciu, promo aj tím ľudí. Novinku od slovenskej skupiny bude dokonca predávať aj najväčšie európske metalové vydavateľstvo Nuclear Blast.

Tristana už roky brázdi festivaly a kluby po Slovensku. Prvý album vyšiel v roku 2003, no nepriniesol  kapele želaný úspech. Ten sa čiastočne dostavil po druhom albume Zircon Street v roku 2010. Vymenila sa väčšina členov, zmenili štýl a celkové smerovanie. Moderný zvuk dopomohol Tristane  v roku 2011 zahrať si pred Scorpions. O rok neskôr absolvovala skupina turné s bývalými členmi skupiny Iron Maiden. V tom čase sa už rodili skladby na vychádzajúci tretí album Virtual Crime, ktorý otvára Tristane bránu do sveta.

Nový album je ťažko žánrovo definovateľný. Predchádzajúce dva sa niesli v powermetalovom duchu. Ten tretí je iný, gitary sú hlboko podladené a k melodickým pasážam sa pridali deathmetalové so screamovým a growlovým spevom. Tristana na ňom spolupracovala aj so skúsenejšími menami európskeho metalu. Pochmúrny valčík “Wasted Time“ naspieval švédsky spevák zo skupiny Masterplan – Rick Altzi a  duet v skladbe “Jannie´s dying“ obohatila o svoj vokál pôvabná talianska speváčka Chiara Tricarico zo skupiny Temperance.

Deň pred vydaním albumu Tristana zverejnila videoklip ku piesni “Fallen“, v ktorom si zahrali aj niektoré finalistky Miss Tunning Slovakia 2014.

Termíny turné budú známe v najbližších dňoch, okrem Slovenska sa skupina predstaví aj v Maďarsku, Poľsku či v Česku. „Pre našich fanúšikov chystáme ešte jedno prekvapenie, dohodli sme sa, že letné festivaly odohráme s jedným svetoznámym hosťom. K spolupráci nám prikývol náš idol,“ povedal spevák skupiny Peter Wilsen.  

Tristana podpísala kontrakt na nový album a predstavila videoklip Fallen Tristana podpísala kontrakt na nový album a predstavila videoklip Fallen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *