Tristana očarila poľský Krakow!

Kapela Tristana očarila publikum v poľskom Krakowe! Slovenskí rockeri si zahrali na koncerte bývalého speváka slávnej skupiny Iron Maiden, Blazea Bayleyho!

Ako predkapela svetového speváka predstavila Tristana v Krakowe skladby z nového albumu „Virtual Crime“. Medzinárodne úspešní Slováci si získali publikum natoľko, že ich poľské fanúšičky dokonca vyobjímali.

„Koncert v krakowskom klube Rotunda bol vydarený, brali nás ako zahraničnú kapelu. Hlavnou hviezdou bol Blaze Bayley, bývalý spevák Iron Maiden. Prišiel tam so svojou sólovou kapelou z Veľkej Británie. My sme boli v pozícii predkapely. Spolupracovalo sa nám veľmi dobre. Dokonca sme si nemuseli stavať druhú sadu bicích. Blazeov bubeník Matt nám ochotne požičal tie svoje. Bolo to milé gesto,“ hovorí Peter Wilsen, spevák a líder kapely Tristana.

„Už na začiatku koncertu nás fanúšikovia čakali pod pódiom. Dobre sa bavili, ale to je taká naša slovanská vlastnosť, že sme divokejší ako napríklad fanúšikovia zo západnej Európy. Preto sem kapely radi jazdia. Od viacerých skupín som počul, že čím východnejšie v Európe, tým lepšia atmosféra. Keď hral Blaze, ani som nemal pocit, že by mi pod pódiom stálo viac ľudí. Toto nás potešilo. Samozrejme, po koncerte chceli ľudia podpisy a odfotiť sa. Dokonca si nás odchytila partia ľudí a dievčatá sa slušne spýtali, či nás môžu objať,“ teší sa Wilsen.

Nový album Tristany pokrstí už 14. júna v banskobystrickom amfiteátri skupina Nightwish. Tristana na akcii vystúpi aj s bývalým spevákom kapiel Apocalyptica a Therion, Matsom Levénom. So švédskym spevákom plánujú slovenskí metaloví hudobníci štyri koncerty, nový singel aj videoklip!

„Čaká nás veľký koncert so skupinou Nightwish, čo bude zároveň náš prvý koncert s naším hosťom Matsom Levénom. Možno to bude pre nás akcia roka, počul som, že ide o najpredávanejší koncert na Slovensku. Potom sa nám naplno rozbehne festivalová sezóna. Ešte počas leta plánujeme nový singel s Matsom Levénom a videoklip. Síce to bude časovo náročné, ale mohlo by sa to podariť,“ hovorí Wilsen.

Fanúšikovia si v štyroch mestách Slovenska naživo vychutnajú jedinečnú metalovú nádielku pod názvom „Tristana feat. Mats Levén“!

Všetky informácie o kapele nájdete na www.tristana.sk, lístky na koncert Nightwish v Banskej Bystrici kupujte v sieti Ticketportal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *