Tri pohľady na black metal s kapelami Furia, Uada a Au-Dessus v Bratislave

Tri plnohodnotné kapely vyrážajú na spoločné európske tour, aby predstavili rôznorodé, moderné pohľady na black metal. Ich jediná slovenská zastávka sa uskutoční 4. apríla 2018 v Bratislave v Randali. Vystúpia formácie FURIA, UADA a AU-DESSUS.

 

Poľské mesto Katowice je známe nielen ako dejisko festivalu Metalmania, ale aj ako rodisko kapely Furia. Táto skupina dokázala svoj black metal obohatiť o progresívne a experimentálne prvky, čisté vokály a rôzne atmosférické fragmenty. Kapela funguje od roku 2003, debutovala v roku 2007 albumom Martwa polska jesień a do dnešného dňa má na konte už päť zásekov, na ktorých spieva zásadne len v rodnom jazyku. Ich najaktuálnejšie dielo Księżyc milczy luty vyšlo v roku 2016 pod krídlami labelu Pagan Records a otvorilo týmto Poliakom cestu ďalej než len do okolitých krajín. Furia svoj inovatívny pohľad na čierny kov čoskoro odprezentuje aj na kultovom festivale Roadburn. Nás ešte predtým poteší v rámci turné Za ćmą w dym w Europę Centralną 2018, na ktorom vystupuje v pozícii headlinera.

 

Ako hlavný support sa predstavia mladí melodic blackmetalisti UADA, ktorí priletia až z ďalekého Portlandu (štát Oregon). Títo Američania sa slovenským fanúšikom predstavili už minulé leto na Loud Farm Feste a teraz sa vracajú na klubovú šou, aby pripomenuli debutové CD Devoid Of Light (2016) a potvrdili svoju pozíciu poriadne surovou jazdou. Nebudú chýbať kapucne a všadeprítomná temnota.

 

A koncertný večer otvoria nováčikovia na scéne Au-Dessus z Litvy. Tí prídu predviesť, ako sa hrá precítený, melancholický post black metal v Pobaltí. Kapela vznikla v roku 2014 vo Vilniuse. Po debutovom eponymnom EP vydala v roku 2017 svoj zatiaľ jediný dlhohrajúci album End Of Chapter a rýchlo o sebe dala vedieť aj v západných kútoch Európy. Na tomto turné tak určite nebude len do počtu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *