Trey Gunn a Pat Mastelotto, duo z King Crimson, budú exkluzívnou hudobnou lahôdkou v Martine

Bláznivé, choré, ťažké, elektronické, hlasné, surové melódie a improvizácie od rytmickej časti King Crimson. Toto hudobne dokonalé šialenstvo môžete zažiť exkluzívne v septembri v Barmuseum Martin. Len jeden koncert v rámci Slovenska, len jedna možnosť vidieť a počuť motor King Crimson.

 

Svetoznáme hudobné duo TU určite netreba predstavovať hudobným fajnšmekrom. Ten, kto miluje inštrumentálnu dokonalosť už tuší, že tento koncert bude hotový hudobný zážitok. Trey Gunn už od siedmich rokov hral na klavír a postupne sa začal zaujímať aj o ďalšie hudobné nástroje ako gitary, basgitary či klávesy. Po presťahovaní z Texasu do Oregonu začal pôsobiť v rôznych punkových skupinách. V roku 1993 vydal svoj prvý sólový album, o rok neskôr ho Fripp prizval do obnovených King Crimson, neobvyklého sextetu so všetkými nástrojmi zdvojenými, tzv. „dvojitého tria“. Po turné k albumu The Power To Believe, Gunn v roku 2003 opustil skupinu a založil si novú vlastnú skupinu pod názvom The Trey Gunn Band a okrem toho začal pôsobiť v niekoľkých ďalších hudobných projektoch ako napríklad Quodia, TU, KTU alebo UKZ či spolupracovať s ďalšími hudobníkmi.

 

Pat Mastelotto začal hrať na bicie vo svojich desiatich rokoch a už ako šestnásťročný hral v rôznych miestnych kapelách. V roku 1983 bol spoluzakladateľom poprockovej skupiny Mr. Mister, ktorá vydala tri albumy. Robert Fripp ho v roku 1994 prizval ako druhého bubeníka do obnovenej progresívno-rockovej skupiny King Crimson. Kapela neskôr prestala aktívne pôsobiť, a tak Mastelotto priebežne spolupracuje napríklad s Terrym Bozziem, Tonym Levinom a California Guitar Trio. Spoločne s Treyom Gunnom je členom projektov TU a KTU. V roku 2008 vznikla superskupina HoBoLeMa, v ktorej tiež pôsobí. V súčasnosti hrá s projektom Stick Men Tonyho Levina a zoskupením KOMARA so slovenským gitaristom Davidom Kollárom.

 

Trey Gunn a Pat Mastelotto sa predstavia 14. septembra v martinskom Barmueum. Kapacita sály je obmedzená. Vstupenky si môžete rezervovať cez e-mail rezervacie@barmuseum.eu alebo si ich zakúpiť priamo v Barmuseum. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *