Tretie pódium a nekončiaca afterparty? Áno, prosím!

Brata Nova Rocku, festival ROCK IN VIENNA, sme vám už predstavili. Dokonca vás hádam aj dostatočne nalákali okúsiť vody rakúskeho ostrovčeka Donauinsel vo Viedni. No lákadiel nikdy nie je dosť a priestor je takmer nekonečný. Tak sa poďme pozrieť na ďalšie novinky, ktoré pribudli, a tak aj na nové zážitky, ktoré sa nám ponúkajú s otvorenou náručou.

 

Hlavný line-up je už snáď dobre známy – Rammstein, Iggy Pop, Iron Maiden, Slayer, Anthrax Mando Diao, Apocalyptica či Nightwish. No pri tom, ako si títo velikáni a mnohí ďalší rozdelia dva hlavné pódiá, Mindstage a Soulstage, tretie pódium, Jolly Roger Stage, zoberie zhurta desať nových interpretov.

 

Hneď v piatok sa na „pirátskom“ pódiu predstavia štyri kapely. Punkrocková štvorica Serum 114 z nemeckého Frankfurtu, ktorá sa inšpirovala filmom Mechanický pomaranč, bola rovno medzi prvými potvrdenými pre tento novučičký stage. Nemeckú scénu za roky svojho pôsobenia stihli obohatiť o štyri albumy, pričom ten posledný im vyšiel v roku 2014. 

O nemecké kapely na Rock in Vienna rozhodne nebude núdza a je známe, že domáci sa práve na nich vedia najlepšie odviazať. K Serum 114 sa tak pridáva kapelka tuXedoo, ktorí prídu predstaviť svoj čerstvý album Tales From The Rock Mass a zároveň tak aj svoje heavymetalové umenie. 

Tentoraz už síce nie Nemci, ale priamo z Nemecka prídu aj americkí metalcoristi Wage War. Síce nováčikovia vo svojom fachu, keďže nahrávaciu zmluvu podpísali v roku 2015, no sľubná zostavička vymení nemecký Rock Im Park ešte v piatok za Rock In Vienna.

Aby sme však mali zostavu viac medzinárodnú, k nemeckým a rakúskym kapelám sa v sobotu pridá britská kapela Skinny Lister hrajúca folk-punk, britský folk a iné odnože indie. Okrem Európanov sa ale spolu v sobotu na jednom pódiu predstaví aj kanadská partička Monster Truck, ktorá sa na turné predstavila už s takými pánmi hudobníkmi, ako sú Slash, Deep Purple či Alice In Chains. Trojicu na druhý deň festivalu uzatvárajú Prime Circle z Južnej Afriky, ktorí návštevníkom Rock In Vienna dajú ochutnať svoj baladický rock.

Lokálna scéna bude mať na Jolly Roger Stage svojho zástupcu aj v posledný deň festivalu, v nedeľu. Budú nimi posthardcoristi All Faces Down, ktorí už taktiež robili predskokana slávnym menám, a to konkrétne AC/DC v roku 2015. Popri nich sa predstavia aj The Whiskey Foundation, ktorí servírujú zimomriavky naháňajúci blues-rock s klavírom a ústnou harmonikou. Do nedeľného programu sa ešte zmestí hardrockový náklad Man The Mighty zo Spojených štátov amerických a tiež Black Peaks – britská štvorica s debutom z roku 2015 experimentujúca s post hardcorom.

Aký by to bol však festival bez poriadnej afterparty? Odpoveď je jasná – nudný. Alebo aspoň ukrátený o základnú časť každého jedného letného festivalu. Organizátori Rock In Vienna sa však rozhodli namiesto jednej obrovskej afterparty ich priniesť hneď niekoľko a všetkým presne na chuť.

 

Po každom dni festivalu, od 3. – 5. júna, sa môžete pripraviť na bujaré afterparty v rozličných, až tridsiatich viedenských puboch a kluboch. Veď festival by mal trvať tak dlho, kým neodpadne posledný fanúšik. A prečo to nedocieliť práve s pomocou barov v srdci Viedne? Pre návštevníkov Rock In Vienna festivalu bude pripravená dokonca aj špeciálna akcia – žiadne alebo aspoň znížené vstupné, špeciálne ponuky na drinky a predĺžené happy hours.

 

Rock In Vienna afterparty budú rozmiestnené počas celého víkendu v rozličných kluboch a baroch. Od Guertel až po centrum mesta v klasických lokalitách ako B72, Chelsea, Loop, Weberknecht, O(kju), Loft on the Guertel, Chaya Fuera, Living Room, Escape, Das Bach, Arena alebo Aera, Chalie P’s, U4, Fledermaus a Viper Room spolu s ďalším štrnástimi pubmi v Bermuda Dreieck,

 

O zábavu sa však nepostará len alkohol a priatelia, ale aj DJ sety a klubové šou kapiel, ktoré vystúpia aj priamo na Rock In Vienna festivale. A tak pokiaľ cez deň nestihnete Skinny Lister, tí budú 3. júna hrať v U4, Gasmac Gilmore a The Vintage Caravan v Aera klube a Royal Republic to roztočia v Chaya Fuera.

 

Tak sa zdá, že organizátori Rock In Vienna zatiaľ myslia na všetko. Už len stačí dúfať, že im všetko dobre vypáli a my si užijeme tri dni plné nekončiacej zábavy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *