Tretí ročník Orgazma rock festu je žánrovo pestrý

Tretí ročník Orgazma Rock Fest privíta návštevníkov a fanúšikov tvrdej hudby v dňoch 21. a 22. augusta v Motoreste u Janíčkov v Kútoch. Ten je motorkárom dobre známy ako Krakenovo. Česko-slovenský festival predstaví známe legendy aj nové kapely. A tak je to správne.

Žánrovú pestrosť zastupujú kapely hrajúce power metal, symphonic black metal, rock, moderný rock-metal, punk-rock, hard rock z českej a slovenskej hudobnej scény.

Porta Inferi: Power metalová partička z Nového Jičína. So stále rastúcou popularitou sa u nás predstaví po tretíkrát. Stručná definícia kapely: Buď ju miluješ alebo nenávidíš. Nechaj sa strhnúť ich bránou pekelnou.

Welicoruss: Symphonic black metal zo Sibíri. Názov skupiny má historický význam, odvedený z názvu starého severovýchodného Ruska. Názov je tiež odkazom na ruského revolucionára Černyševského, zatiaľ čo zvuk a obraz kapely bezpochybne patria k black metalu. Hudba Welicoruss tiež obsahuje tradičné ľudové melódie a symfonické prvky. Texty, koncepcie a ideológie sú inšpirované starým Ruskom a východnou filozofiou vnímania sveta.

Welicoruss znie mysticky a intenzívne, snaží sa ukázať, akým impozantným spôsobom je možné spojiť súčasný metal a jeho vzdialenú mytologickú minulosť. Ich hudba vás prenesie do atmosféry starého Ruska, ktorá vyjadruje  prirodzené pocity, a tak isto i osobné vnímanie starovekej filozofie, ktorú môžeme pocítiť v ich textoch. Welicoruss odráža vo svojich skladbách svoj veľký obdiv k matke prírode a pokúša sa hľadať skrytú tajnú moc, ktorá vládne vesmíru.

Zoči Voči: Slovenská rocková hudobná skupina z Nitry, ktorá vo svojej tvorbe vychádza z hudobných žánrov, akými sú metalcore, punk, rock a hardcore. Časom túto zmes štýlov obohatili o prvky z popu.

FICTIVE MARRY: Skupina pochádza z Košíc. Hudobne kapela kombinuje slovenské texty a viaceré prvky a žánre, pričom vo výsledku by sa tvorba dala zaradiť ako moderný rock-metal.

KONFLIKT: punk-rocková legenda, ktorá vznikla za čias Československa v roku 1990. V roku 2020 oslávila 30 rokov pôsobenia na scéne.

Kapriola: Ženská hard rocková a rock metalová kapela z Ostravy s výraznými prvkami elektrických huslí.

LAUTR: Cesta tam a zase späť – titulok, ktorý som použil, je možno trochu zavádzajúci, pretože kapela LAUTR rozhodne nijako nezapadá do mohutnej vlny powermetalových elfov a trolov. Ale slogan úplne odpovedá strastiplnej ceste znovuzrodenia jednej kapely, alebo ak chcete, prerodu jedného hudobného projektu do druhého.

A týmto to nekončí. Spomenúť treba aj ďalši kapely, ktoré vypĺňajú nabitý dvojdňový program: Bijouterrier, Ramchat, Bullet Holes, Sanchez Amsterdam, Motoscream, Mad Frequency a ďalšie.

Pripravte si spacáky, proviant a kondičku, pretože dva dni plné hudby vás čakajú v Kútoch už v auguste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *