Trenčianski rockeri spájajú sily pre dobrú vec

Trenčianska hardrocková formácia VOLUME vydala na jar tohto roka svoj v poradí štvrtý album Pravá Tvár, ktorý momentálne prezentuje na českých i slovenských pódiách. Záver turné bude mať predvianočný nádych solidarity. Výťažok z posledného koncertu totiž kapela venuje pacientom trenčianskej neurológie.

 

Hudba má spájať, hudba má pomáhať. To je heslo, ktorým sa riadia aj rockeri. Trenčianska kapela Volume ho naplní do bodky už počas posledného koncertu v rámci Pravá tvár tour 2018. Ten sa uskutoční v trenčianskom klube Lúč, v ktorom v marci tohto roku chalani krstili svoje aktuálne CD s titulom Pravá Tvár. Do života ho uviedol Georgio Babulic, bubeník kapely Gladiator. „Som veľmi poctený, že som sa mohol stať krstným otcom albumu Pravá tvár. Hardrocková muzika je žáner, ktorý nedostáva veľa priestoru v médiách a s tým sa chalani musia popasovať. Zatiaľ im to ide veľmi dobre a ja im držím palce,“ povedal Georgio.

 

Takmer celoročné turné ukončí skupina Volume na domácej pôde už 22. decembra. Financie, ktoré sa podarí vyzbierať z predaja vstupeniek na koncert, darujú chalani v plnej výške Neurologickému oddeleniu Fakultnej nemocnice v Trenčíne. „Myslíme si, že v tejto dobe by sme si mali pomáhať čo najviac. Naša kapela vždy rada podporí tých, ktorí to skutočne potrebujú. Počas krstu nášho posledného CD sa nám podarilo vyzbierať takmer 1 400 eur, ktoré sme darovali útulku pre psy v Trenčíne. Teraz sme sa rozhodli spraviť krajšie Vianoce pacientom trenčianskej neurológie,“ povedal frontman kapely Majo Krátky.

 

Myšlienku môže vďaka transparentnému účtu podporiť aj široká verejnosť. „Zriadili sme transparentný účet, na ktorý môže prispieť naozaj každý, a to akoukoľvek sumou. Taktiež môžu všetci sledovať pohyby na tomto účte. Okrem financií vyzbieraných na našom poslednom koncerte odovzdáme neurológii aj všetky z transparentného účtu, ktoré prispeje verejnosť,“ dodal Krátky s tým, že ide o novinku, ktorou chce kapela spojiť ľudí pre dobrú vec. Myšlienku skupiny Volume podporia aj ďalšie zvučné mená lokálnej hudobnej scény, a to PARTICLES, MF a UHOL DOPADU.

 

Pomôcť môžete aj vy. Číslo transparentného účtu: SK33 8330 0000 0027 0152 7875

Aktuálny prehľad účtu nájdete na tomto odkaze: https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2701527875

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *