Tour Víťazov v Považskej Bystrici (fotogaléria)

Víťazi Rockovej Maturity bratislavskí ASENTH, Košičania MEREDITH a THE ROCKEFELLAS z Tomášova sú od 4. marca na svojom turné po Slovensku, ale záhrňa aj jeden koncert v Poľsku a v Čechách. Prvým miestom bol rockový klub Apollo Music Club v Považskej Bystrici. Ako to býva v našich kluboch zvykom, začínalo sa s miernym omeškaním a na prvú kapelu sa veľmi nechodí.

 

Tejto neľahkej úlohy – prebrať publikum – sa ujali bronzoví finalisti Rockovej Maturity The Rockefellas s ich rockabilly. K tomuto rock n‘ rollovému štýlu patrí double bass alebo po našom kontrabas. Živá hudba, gitara kombinovaná s piánom a do toho veselé texty a tanečno-spevácky prejav Tibiho nemôžu nechať sedieť snáď nikoho. Z ich tvorby odzneli Istota je guľomet či alkoholicky ladená skladba Gin Tonic.

Po krátkej prestávke strieda rock n‘ roll úplne odlišný, moderný štýl metal core oblúbených (hlavne u mladších ročníkov) Meredith. Imidžovo pripomínajú kapelu Black Veil Brides, hlavne u spevákov existuje dosť výrazná podoba. Nechýbali corps painty, tentokrát však vynechali farebné zmaľovanie ako na ich ťažení Rockovou Maturitou a zladili sa do čierno-biela. Táto kapela ako druhá účinkujúca v poradí mala pod pódiom asi najviac fanúšikov. V ich podaní odzneli Awaken a Calm Before The Storm. Čo sa týka kvality ich vystúpenia, ťažko tam hľadať nejaké chyby, odohrali to v rámci zvukových možností klubu. Z pohľadu fotografa musím podotknúť, že tie disko svetlá jednak kvalitne znemožňovali fotiť a zároveň treba dodať, že do rockového klubu sa veľmi nehodia. Lepšie by to vyzeralo s rozsvietenými svetlami alebo rovno zhasnuté.

Ako poslední prichádzajú na rad víťazi Rockovej Maturity Asenth. Asi kvôli pokročilej hodine sa klub už mierne vyprázdnil. Napriek tomu to chalani nevzdali a odohrali to v ich vysokom štandarde tak, ako sa patrí. Nechýbali ani Tomášove tanečky, ktoré boli výrazne obmedzené nehlbokým pódiom v pasážach, keď zrovna nespieval, reps. screamoval. Ich snahu napokon ocenilo aj niekoľko jedincov, čo si prišli s nimi zaskákať pod pódium, ale aj tak väčšina ľudí sledovala ich vystúpenie spoza stolov s krígľami v rukách. Ich set obsahoval skladby napríklad Živé tváre, Čo chcem či S tebou viem.

Zo špeciálnych hostí sa musela ospravedlniť TRISTANA z dôvodu choroby speváka, tak želáme skoré uzdravenie a snáď sa ukážu už v Poprade. Preto vystúpil len Juraj Kupec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *