Totální Nasazení spomína na zabudnutých hrdinov

Česká punk-rocková skupina TOTÁLNÍ NASAZENÍ, ktorá čoskoro oslávi 25 rokov svojej existencie, nedávno vydala nové CD s názvom “Zbytečnákapela.cz“. Zároveň vyrazili na turné po Čechách a Slovensku a teraz predstavili nový klip “Zapomenutý sny“.

Tento raz ide o pomerne vážnu tému – klip so smutným príbehom sa totiž odohráva v 40. rokoch minulého storočia v Protektoráte Čechy a Morava.

„Ľudia, bohužiaľ, zabúdajú a dostatočne si nevážia hrdinských činov našich predkov. Chceli sme vzdať poctu všetkým protifašistickým bojovníkom z rokov 1939-1945 a celú skladbu sme poňali ako spomienku na týchto, dnes už takmer zabudnutých hrdinov, ktorí položili svoje životy za našu slobodu. Snáď sa to v našom vymyslenom príbehu z tej doby podarilo, “ hovorí basgitarista a spevák Svaťo Šváb, autor celého námetu.

Totální Nasazení spomína na zabudnutých hrdinov

„Bolo to asi najťažšie a najzložitejšie natáčanie klipu, ktoré sme kedy absolvovali. Celý príbeh bol naviac veľmi náročný na kostýmy a výpravu, ale ľudia z Junek film odviedli skvelú prácu,“ dodáva bubeník Franky. To, ako sa „Totáčom“ tento výpravný historický klip podaril, posúďte sami.

Viac info na:
www.totaci.cz
http://bandzone.cz/totaci
www.facebook.com/totaci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *