Topfest pridáva ďalší deň. Začne s Guano Apes

Pokiaľ ste mali dojem, že Topfest bude trvať počas 1. a 2. júla, mali ste pravdu. Nakoniec ale došlo k zmene a organizátori pridali ešte jeden deň. Preto všetko vypukne už 30. júna. A už je známe aj prvé meno tohto dňa. Sú to nemeckí GUANO APES.

 

Prečo sa rozhodlo vedenie festivalu pridať nultý deň? Odpoveď organizátora Dušana Drobného to hneď vysvetlí: ,,Nultý deň je bonusom, ktorý ľuďom pridávame ako darček. Nemusia sa však obávať, cena zostáva nezmenená. Tí, ktorí si už lístky kúpili, si nemusia kupovať ďalšiu vstupenku, je to v cene. Hrať sa teda bude už od štvrtka večera. Jedna – dve kapely na hlavnom a po nich ďalšie na vedľajšom pódiu. Štvrtkovou bombou je práve Guano Apes. Sme naozaj radi, že sa nám ich podarilo získať.“

 

Správa o jednom dni zábavy navyše je potešujúca. Ešte viac, keď je teda jasné, že napriek rozšíreniu trvania festivalu cena lístkov zostáva stále rovnaká. Prvým z mien bonusového dňa sú Guano Apes, ale určite pribudne pár ďalších. Nemecká zostava príjemne doplní už aj tak bohatý program obsahujúci viaceré zvučné zahraničné i domáce mená.

 

Kapela Guano Apes vznikla v roku 1994 a odvtedy funguje neustále, až na jednu prestávku medzi rokmi 2006 – 2009. Má štyroch členov, speváčkou je Sandra Nasic a spoločnosť jej robia traja páni – Hennig Rümenapp (gitara), Stefan Ude (basgitara) a Dennis Poschwatta (bicie). Na konte majú päť albumov. Posledný z nich vyšiel v roku 2014 pod názvom Offline. Predstavia ho aj v Piešťanoch na Topfeste. Ide zatiaľ o ich najtvrdší, najrockovejší a najpestrejší album vôbec. A členovia kapely očakávajú, že piesne budú dotvárať ešte priamo na mieste s fanúšikmi. Určite odznejú megahity ako Lords Of The Board a Open Your Eyes.

,,Hrať naživo je naša vášeň. Byť v kontakte s ľuďmi – to je hlavný dôvod, prečo robíme hudbu. Sú to magické okamihy, keď sa napríklad nová pieseň vyvíja naživo počas koncertu s dvetisíc fanúšikmi,“ hovorí gitarista Guano Apes Hennig Rümenapp.

 

,,Vždy sa snažíme odlobodiť od starého a otvárame sa novým hudobným možnostiam. Taký je aj tento album. Sloboda je pre nás maximálna hodnota. Album Offline je ostrejší, rockovejší, pestrejší. Avšak, a to je krásne, stále sme to my, vždy nás tam rozoznáte. Veľmi sa tešíme na naše koncertovanie na festivaloch,“ dodáva speváčka Sandra Nasic.

 

Guano Apes v nemecku patria medzi najúspešnejšie skupiny vďaka energickému mixu grungeu a heavymetalu skombinovanému s nezameniteľným hlasom temepramentnej Sandry. A hoci je to možno na neuverenie, sú súčastníkmi Red Hot Chili Peppers, Nirvany, Pearl Jam, Soundgarden, Rage Against The Machine či Alice In Chains. Dnes sa už vďaka úspechom na hudobnom poli takisto dajú považovať za kultovú kapelu a na Topfeste zahrajú skladby hlavne z posledného albumu.

 

Lístky na Topfest sú stále dostupné v Ticketportale a predpredaj.sk. K dizpozícii sú aj permanentky, ktorých cena sa bude zvyšovať so skracovaním doby do festivalu. Zakúpiť si môžete aj VIP vstupenky, ale tých je len obmedzený počet, preto by ste nemali váhať.


Použité zdroje:
Tlačová správa
Foto: archív kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *