Tohtoročný Vúdstok bude najsilnejší v histórii

V malebnom prostredí Strážovských vrchov, v rázovitej horskej obci Mojtín pri Púchove, sa 4. – 5. augusta uskutoční štvrtý ročník multižánrového hudobného festivalu Vúdstok. Festival charakteristický svojou uvoľnenou a pohodovou atmosférou opäť predstaví počas dvoch dní to najzaujímavejšie zo slovenskej alternatívnej hudobnej scény.

 

Ak máte radi menšie festivaly, kde máte veľa osobného priestoru, slobody a možnosť porozprávať sa v pokoji s headlinerom či organizátorom, tak Vúdstok je to, čo hľadáte. Podujatie organizované nadšencami z občianskeho združenia Mŕtva Kosť sa stalo za štyri roky už etablovaným festivalom, ktorý za málo peňazí ponúka veľa muziky. Premiérovo sa podujatie uskutoční tento rok v nádhernom prírodnom prostredí v srdci Strážovských vrchov v nadmorskej výške až 690 m.n.m.

 

Tento ročník je zatiaľ najsilnejší v histórii, pretože vystúpi hneď niekoľko veľkých mien slovenskej alternatívnej scény. Jedným z nich je bratislavská skupina BAD KARMA BOY preverená rôznymi výbornými festivalmi. Bad Karma Boy skladajú piesne v slovenčine postavené na gitarových linkách rozlievajúcich sa na psychedelických klávesových plochách.

 

Ďalším veľkým slovenským hudobným objavom je BULP, alter ego Sama Štefanca, nádejného producenta elektronickej hudby, ktorý vystupuje spolu so svojou sestrou Janou . V ankete Radio_Head Awards 2015, vyhlasovanej Rádiom_FM, získali ocenenie Objav roka. V ich hudbe organicky prepájajú rôznorodé zvuky a hudobné nástroje s dôrazom na silnú melódiu. V apríli 2017 vyšiel aj debutový album Yrsa, kritikmi označovaný za dielo so svetovým zvukom.

 

Po festivaloch zvučných mien zavíta TALKSHOW aj na Vúdstok. Toto indierockové zoskupenie vzniklo takmer 10 rokov dozadu a nepochybne patrí k špičke domácej alternatívnej scény. Album Kunst patrí podľa odborníkov k jedným z najzaujímavejších anglicky spievaným albumom, aké u nás v posledných rokoch vznikli. Okrem nich vystúpia na festivale a rozhýbu boky návštevníkom aj ďalšie gitarové indie skupiny ako napríklad šťavnatí NO BRAKE z východu či sinťákmi a slovenčinou  nasiaknutí Bratislavčania z kapely INOTAJ.

 

Ak niekto svojou hudobnou tvorbou pripomína woodstockovské 60. roky, tak je to jednoznačne prešovská kapela SATIN LEAD. Skupina na čele s Ľuboslavom Petruškom (Chiki Liki Tu-A) je prekvapivou rockovou všehochuťou, ktorá minulý rok vydala kritikmi ospevované debutové EP a tento rok robili predskokana aj bubeníkovi Philovi Ruddovi z AC/DC. Ďalšou nemej známou rockovou skupinou s výbornými slovenskými textami je aj bratislavská HVIEZDA, ktorej chytľavé piesne uchvátia ako rádiového, tak aj koncertného hudobného fanúšika.

 

Milovníkov psychedelickejšej hudby určite poteší kapela DIRTY DISCO ROCKERS, ktorá spája elektronickú a živú hudbu a pretavuje ju v pestrú hudobnú zmes. Svoj psycho-popový set s kvalitnými slovenskými textami na festivale predstaví aj  bratislavská kapela HOREHIGH. Vúdstok však nezabúda ani na blues a s ním spojené fantastické gitarové riffy. Predstaviteľmi tohto žánru budú na festivale úžasný KIERO GRANDE či rockovejší a atmosférický THE YOUNIVERSE na čele s Tammy Nižňanskou a Jergušom Oravcom.

 

Súrodencký projekt GENIUS LOCCI je spestrením pre všetkých, čo si chcú ľahnúť do trávy a nechať sa v slnečných lúčoch unášať zasnenými indiefolkovými piesňami spievanými v angličtine. Naopak na nohy zdvihne každého poctivý rock n‘ roll začínajúcej kapely z Oravy STOLEN MONEY či česká originálna punkrocková skupina FANCY FOXX. A chladných vás nenechajú určite ani košickí THE SAGES. Kto sa chce cítiť ako v Afrike, toho zase poteší world music v podaní kapely BAOBAB.

 

Okrem skvelých kapiel na návštevníkov čaká aj sprievodný program čajovne, ranné cvičenie jógy, bábkové divadlo pre malých i veľkých, rôzne workshopy, diskusie, cestovateľské prezentácie, koncert v jaskyni či premietanie animovaných filmov. Z jedál si na svoje prídu mäsožravci aj vegetariáni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *