TOHC – dobrá hudba a osvieženie v jednom balení

V poslednom čase sa rozbieha trend, že veľké festivaly už nie sú dostatočná zábava. Tých naozaj kvalitných, čo stoja za pozornosť, je veľmi málo a zvyčajne v podobných termínoch, takže pokiaľ človek stihne jeden, druhý nie a podobne. Zrejme aj preto vzniká čoraz viac malých festíkov, ktoré ale tiež stoja za pozornosť.

 

Jedným takým festivalom je aj undergroundový TOHC. Tento rok sa bude konať druhý ročník. Predĺžili ho na dva dni a prebiehať bude medzi 15. a 17. júlom. Štýlovo sa zameriava na punk, hardcore a metal. Čo sa miesta konania týka, je ním Duchonka, ktorá sa nachádza pri Topoľčanoch. A keďže leto má byť horúce, dosť pravdepodobne využijete aj možnosť okúpať sa vo vodnej nádrži.

 

K tej pravej letnej pohode a dobrej hudbe patrí i dobré jedlo, čo, samozrejme, nebude chýbať. Organizátori dokonca nezabúdajú ani na vegetariánov. Organizátormi akcie a zároveň zakladateľmi sú členovia kapely True Reason. Všetko vzniklo s cieľom dať priestor undergroundovým kapelám z mesta a okolia, keďže takéto zoskúpenia málokedy dostávajú priestor na väčších komerčných podujatiach.

 

Minulý rok tu ako headlineri vystúpili pražskí punkáči SPS. Teraz sa objavia ako slovenské kapely, tak i české, maďarské a rakúske. Menovite v line-upe nájdete napríklad E!E, Locomotive, Craniotomy, Rozpor, Konfront, Začiatok konca, Only Attitude Counts, Shatter, True Reason, Beautiful Bastards a mnohých ďalších.

 

Cena vstupného je pätnásť eur. Vstupenky je možné zakúpiť si až priamo na mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *