Titanic hlási muža cez palubu. Džoro odchádza z kapely

Iba nedávno sme prišli so správou, že česká legenda TITANIC sa poplaví naprieč Slovenskom a počas februára zakotví v štyroch kluboch. Avšak 5. februára, iba tri dni pred prvým zo slovenských vystúpení, prišla správa, že bulharský gitarista Georgi „Džoro“ Enčev kapelu opúšťa.

 

V oficiálnom vyjadrení na svojom Facebooku kapela uviedla: „Gitarista Georgi „Džoro“ Enčev sa po dlhých rokoch rozhodol definitívne opustiť post gitaristu v kapele Titanic. Bolo do Džorovo prianie a jeho rozhodnutie, tak to, prosím, všetci rešpektujme. Ďakujeme mu za všetko, čo pre kapelu urobil a prajeme mu veľa šťastia v jeho budúcich hudobných aktivitách.“

 

S Džorom sa páni z kapely Titanic zoznámili počas koncertovania k svojmu debutovému albumu Metal Celebration v Bulharsku a druhý album Ábel už nahral s nimi namiesto gitaristu Miroslava Horňáka, ktorý odišiel do kapely Kern. Zhruba tridsaťročná spolupráca, bohužiaľ, skončila.

 

Náhrada na seba, našťastie, nenechala dlho čakať. Post stáleho člena kapely obsadil gitarista Marek „Ashok“ Šmerda. Ten si zahosťoval už na živej nahrávke kapely Titanic Metal Celebration Live 2011. Väčšina z vás ho ale pravdepodobne pozná, podobne ako bubeníka Marhusa, skôr ako gitaristu britskej ikony symfonického blackmetalu Cradle Of Filth. Polovicu kapely Titanic tak v súčasnosti tvoria členovia Cradle Of Filth. 

 

Napriek nečakaným zmenám v zostave na poslednú chvíľu kapela sľubuje skvelú šou. Titanic totiž na konci svojho oficiálneho prehlásenia dodáva: „Intenzívne sa pripravujeme na nadchádzajúce koncerty na Slovensku, kde sa vám predstavíme so zbrusu novým playlistom. Príďte sa pozrieť na koncerty v našej novej zostave. Určite sa máte na čo tešiť.“


Použité zdroje:
Foto: titanicband.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *