Three Days Grace na český hrad!

Český festival Rock For People oslavuje štvrťstoročnicu. Je milé, že sa ku svojej dvadsaťpäťke rozhodli organizátori obdarovať svojich fanúšikov. A ako inak než dobrým koncertom by sa im to mohlo podariť lepšie? Hradby brnianskej dominanty – hradu Špilberk – okúsia 10. júna zaťažkávaciu skúšku v podobe koncertu obľúbených Kanaďanov, hrajúcich moderný hard rock so štipkou metalu a prímesou grungeu. Páni z tejto kapely majú široký záber a ovplyvňujú ich umelci ako Nine Inch Nails, White Zombie, ale napríklad aj Lana Del Rey.

 

Písal sa rok 1992, keď sa v kanadskom Norwoode zrodila kapela Groundswell. Ako rýchlo vznikla, tak po jednom štúdiovom albume aj zanikla. O ďalšiu dekádu sa ale muzikanti opäť stretli a začali od nuly. Ako THREE DAYS GRACE. Ich rovnomenný debut oslovil množstvo poslucháčov po celom svete a chlapci strávili tri roky na cestách za nimi. Prišiel ďalší album a pieseň Animal I Have Become sa stala najhranejšou rockovou skladbou v kanadských rádiách. Veľkou zmenou v živote kapely bol určite odchod zakladajúceho člena a frontmana Adama Gontiera v roku 2013. Jeho nasledovník Matt Walst už s kapelou stihol natočiť ďalšie dve dosky HumanOutsider.

 

Koľko skladieb z ktorých albumov kapela v Brne o pár týždňov odohrá? Nechajme sa prekvapiť. Predstavte si však hudbu Three Days Grace znieť v prostredí hradu z trinásteho storočia. Vraj sa to nedá predstaviť? Tak to choďte zažiť na vlastné uši a oči. Určite to bude nezabudnuteľné.


Použité zdroje:
rockforpeople.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *