Thrash noc s Hirax ovládne Brno

O pár dní príde do českého Brna americká hviezda Hirax, spravte si voľno a zažite skvelú thrashovú noc.

The Metal Apocalypse Tour 2014 – to je názov turné, pod ktorého hlavičkou sa Hirax ukážu. Koncert, na ktorom vystúpia aj kapely Bonde By Blood, Nuclear a Crescent, si stanovil dátum 12. máj.

Vstupenky budú k dispozícii iba na mieste konania, a to za cenu 350,- Kč – prijateľná cena, čo poviete? 

Hirax boli na začiatku 80. rokov pri zrode veľkej thrashmetalovej mánie, ktorá pohltila hlavne oblasti San Francisca a Los Angeles. V tej dobe bola kapela, spoločne s vtedy začínajúcimi spolkami ako Metallica, Exodus alebo Slayer, jednou z hlavných tvárí tejto silne sa rozvíjajúcej metalovej odnože. 
V roku 1989 sa Hirax rozpadli, o desať rokov na to sa dali dokopy a pustili sa do novej tvorby s, pre nich typickou, energiou.

Tento rok im vyšiel úplne nový album „Immortal Legacy“, ktoré bude Hirax propagovať práve na aktuálnom turné. Spevák Katon W. De Pena však sľúbil prierez celou diskografiou kapely. 

Ako support uvidíme generačne pomerne mladú thrashovú formáciu Bonded By Blood, ktorá si ale zaslúži vašu pozornosť. Aj napriek tomu, že ‚drtia’ starý dobrý old school thrashmetal, ich hudba rozhodne nie je žiadnym retro projektom. Muzikanti vzdávajú svojou hudbou česť všetkým thrashovým veteránom a zároveň priťahujú k tomuto žánru mladé generácie. 

Thrash noc s Hirax ovládne Brno

Exotická chilská kapela Nuclear je ďalším špičkovým thrashovým reprezentantom. Svoju hudbu berú nesmierne vážne a vo veľkom sa nechávajú inspirovať tradičným thrashom 80. rokov, ktorý rozumne kombinujú s vplyvmi deathu.

Mimochodom, celý koncert otvorí egyptské zoskupenie Crescent, ktoré má skvelú príležitosť predstaviť svoju tvorbu európskemu publiku. 

Bližšie info o koncerte sú na webe www.obscure.cz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *