Thrash-Core Night (fotogaléria)

Cez víkend v štrnástom týždni roku 2017 sa uskutočnilo viac ako 10 akcií, výber tej správnej na sobotný večer vôbec nebol ľahký. Takže sme nakoniec stavili na overenú klasiku a výhodu neďalekého klubu. Thrash–Core Night sa uskutočnila 8. apríla v mikulášskom klube Kolotočovo. 

 

Prví sa na pódium postavili power/thrashmetalisti MIDNIGHT SCREAM z Veľkého Krtíša. Predstavovali celkom slušný začiatok akcie. Po nich nasledovali Rakúšania SEEK AND DESTROY. Trojica chalanov, hrajúca prevažne hardcore, priniesla na pódium riadny chaos, dopĺňaný rôznymi pazvukmi, trúbením zo samplov. Napriek tomu ich hudba mala čosi do seba.

 

Tretí prišli na rad DON GATTO. Od minulého roka, kedy som ich videl naposledy, sa zohrali, dozreli a vyrástli. Drzo a sebavedome si svojou šou uchmatli pozíciu headlinera večera a potvrdili ju parádnym prevedením hudby s výborným zvukom a živelnou šou. Z polky Kolotočova si spravili pódium, kde behali, skákali a ,,pitovali“ spolu s ostatnými. Najviac na seba pútali pozornosť vokalista Budavári svojím krepčením popri speve a gitarista Acélos, ktorý keď nehral alebo nespieval, tak pobehoval na pódiu s gitarou a hádzal nepríčetné opičky.

 

Vyvrcholením večera bola kapela WASTAGE. Tí mali trochu smolu, keďže začínali o 21:40. V klube sa mohlo hrať len do 22:00. Mali skrátenú, ale hutnú šou. Táto kapela sa už našla. Na pódiach predvádzajú ustálený kvalitný výkon. Takže aj keby celú noc predtým pili alebo by mali horúčky, nespoznali by ste to. Vokalista Bohuš sa síce sťažoval, že nie je vo svojej koži, ale napriek tomu som mal pocit, že svoje odohral perfektne. Navyše, čo sa týka neverbálnej komunikácie, pridal nové prvky, zvýšil gestikuláciu a celkovo kapela v rámci možností stiesneného pódia predviedla dynamické vystúpenie. Zo skladieb odznelo No Way Out, Slave To The System. You Can’t Stop. Odznelo aj niekoľko ich noviniek, ktorých mená sa čoskoro dozvieme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *