Thirty Seconds To Mars prídu v zmenenej zostave

V THIRTY SECONDS TO MARS sú v otázke členov stálicami od začiatku Jared a Shannon Leto. Dva hlavné piliere, na ktorých stojí kapela. Pravda, čo sa týka zvyšku, najdlhšie sa po obmenách na Marse zdržal gitarista Tomo Miličević, ktorý s Letovcami hrával od roku 2003. Po dlhých a krásnych pätnástich rokoch, kedy boli Jared, Shannon a Tomo svätou trojicou pre každého fanúšika skupiny, prichádza smutná správa. Tomo opustil Mars.

 

Zrejme si hovoríte, čo sa stalo a prečo teraz. Tomo absentoval už na viacerých koncertoch čerstvo rozbehnutého turné k novému albumu America, ktoré kapela nazvala The Monolith Tour. Najskôr s nimi išiel, ale potom zrazu vyskočil z rozbehnutého vlaku s tým, že sa nezúčasní viacerých koncertov (už od marca) kvôli určitej nešpecifikovanej situácii v rodine, ktorá ho prinútila vrátiť sa domov. Nasledovali dlhé špekulácie o tom, či sa ešte k marsákom pridá naspäť alebo vo vzduchu cítiť závan odlúčenia sa od skupiny. Tie trvali niekoľko týždňov a nakoniec sa naplnili. Tomo na Twitteri oznámil odchod z TSTM.

 

,,Neexistuje jednoduchší spôsob, ako to povedať, preto si myslím, že bude najlepšie prosto to podať. Už nie som s Thirty Seconds To Mars. Naozaj neviem, ako v skratke vysvetliť, akým spôsobom som prišiel k takémuto rozhodnutiu, ale verte, že je to pre môj život takto najlepšie rovnako ako aj pre kapelu. Roky, počas ktorých sa mi dostalo privilégia byť s vami všetkými, budú vždy žiť v mojom srdci a v mysli v podobe tých najúžasnejších spomienok, čo kedy budem mať. Hoci je toto neuveriteľne bolestivé s ohľadom na putá a lásku ku každému zúčastnenému, viem, že táto bolesť pominie ako u mňa, tak i u ostatných, čo to cítia rovnako, pretože viem, že je to takto správne. Ak sú nejaké myšlienky, ktoré nami rezonovali celé roky, potom sú to tieto… Verte v seba. Nasledujte sny, nech sa deje čokoľvek. Chcem povedať len toľko, akým šťastím bolo stáť na pódiu pred vami všetkými po boku Jareda a Shannona a zdieľať s vami chvíle, ktoré sme spoločne zažili počas týchto pätnástich rokov. Chcem, aby ste všetci vedeli, ako veľmi vás mám rád a ako veľmi si cením vaše povzbudzovania, kým som zbieral odvahu napísať tieto slová a ospravedlňujem sa, že to trvalo tak dlho. Najviac chcem vyjadriť vďaku Jaredovi a Shannovi za to, že mi dovolili byť malou súčasťou ich sna a tak dlho s nimi zdieľať pódium. Budem si pamätať chvíle, ktoré sme spolu zažili a srdce sa mi naplní láskou kedykoľvek si na tie dni spomeniem až do posledného výdychu. Ďakujem vám, že ste mi dali šancu žiť jeden z mojich snov… Fanúšikom odkazujem: Prosím vás, nebuďte z tohto smutní alebo nahnevaní. Prosím vás, nenechajte sa tým rozdeliť. Je to takto dobre a bude to dobré pre každého. Pamätajte na to najdôležitejšie, že táto kapela spojila nás všetkých vrátane mňa. Takže aj keď z nej odchádzam, môj duch nikdy neopustí rodinu a nikdy neviete, možno ma raz uvidíte sedieť vedľa vás v tráve a spievať si… S láskou a vďačnosťou, Tomo.“

 

Pre skalných fanúšikov Echelonov, pre ktorých je trojica a ostatní členovia fanklubu rodinou, je to poriadny úder. Ale život ide ďalej a pokiaľ sa Tomo rozhodol takto, vedel, čo robí. Každopádne, nech sa mu darí aj naďalej. No a nám zostáva počkať si, či a kto ho nahradí a či bude prípadný náhradník s kapelou už aj v Bratislave na konci augusta.


Použité zdroje:
Foto: nme.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *