Thirty Seconds To Mars do Bratislavy prinesú aj Americu

Koniec leta nás pošle na Mars… Ale len na tridsať sekúnd, keďže na Slovensko zavítajú THIRTY SECONDS TO MARS. To sme už však vedeli, no ešte nedávno robili tajnosti okolo svojho nového albumu, z ktorého dali von jednu skladbu Walk On Water, ale tajili dátum vydania i jeho názov. Ale už to nevydržali. Album nesie názov America a vyšiel 6. apríla.

 

V poradí piaty štúdiový album uzrel svetlo sveta päť rokov po poslednej nahrávke Love, Lust, Faith And Dreams. A podobne ako práve tento skvost aj novinka sa nesie v duchu alternatívnej rockovej hudby. Singlom Walk On Water reagoval frontman kapely Jared Leto na zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA a jeho protiimigrantskú politiku. Leto sa vyjadril, že Amerika je krajina prisťahovalcov a všetkých víta s otvorenou náručou a srdcom.

 

Blížiace sa vydanie nového albumu avizovala kapela vo febrári tohto roka, no na jeho tvorbu upozorňovala už skôr, napríklad aj prvým singlom Walk On Water, ktorý vydala minulý rok v auguste. K jeho obsahu i dizajnu nahrávky opäť výrazne prispel Jared Leto. America je album, ktorý nemá len jeden booklet, naopak, má ich mnoho. Obsahujú slová, ktoré charakterizujú obsah albumu. A nielen to. Jared dal dokonca šancu fanúšikom, aby si objednali album s bookletom, na ktorom budú ich vlastné slová. Na oficiálnej stránke si teda môžete vytvoriť vlastný obal, ktorý vám vyhovuje najlepšie. „Tieto zoznamy slov môžu pobaviť aj provokovať. No ako celok dávajú zmysel kultúre, ktorej sme súčasťou a dobe, v ktorej žijeme,“ hovorí Jared Leto.

 

Jedno je však isté, fanúšikovia Marsákov sa rozhodne majú na čo tešiť, keďže keďže koncerty kapely sú mimoriadne obľúbené, plné energie, ktorú publikum prijíma a vracia späť svojim idolom. Hudobní kritici ich prirovnávajú k Floydom, The Cure, ale aj U2. Jaredova banda je niekoľkonásobne ocenená mnohými hudobnými cenami, no zaujímavosťou je, že okrem nich získali napríklad aj zápis v Gunnesovej knihe rekordov za najdlhšie trvajúcu koncertnú šnúru, keď počas obdobia trvajúceho dva roky odohrali až 309 koncertov, čo je už poriadne číslo. Počas tohto obdobia vystúpili v šesťdesiatich krajinách na šiestich kontinentoch.

 

A na konci leta sa tento rok vrátia aj k nám v rámci Monolith Tour 2018. Nedávno sa však na čas od kapely odpojil gitarista/basgitarista Tomo Miličević, ktorý musel odísť domov kvôli rodinným záležitostiam. No dúfajme, že v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 31. augusta už ich skladby budú znieť od plnej zostavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *