Therion navštívia Slovensko

Švédska legenda THERION, považovaná za priekopníkov subžánru zvaného symphonic metal, avizovala počas leta zmenu vo svojom personálnom obsadení. Tá sa udiala koncom augusta, keď dlhoročnú koncertnú speváčku Lori Lewis nahradila Chiara Malvestiti. Ako sa vyjadril líder kapely Christofer Johnsson: „Upriamili sme pohľad na veľmi talentovanú Chiaru, ktorá má perfektný hlas na to, čo práve potrebujeme, disponujúc silným výškovým registrom a patričnou silou vokálu v jej celom hlasovom rozsahu, pričom jej krásny hlas môže priniesť vyrovnanosť jemných pasáží.“

O tom, ako to Chiare ladí s tenorom Thomasa Vikströma sa môžete presvedčit naživo už 18. októbra, keď prvú slovenskú show Therion privíta bratislavský Majestic Music Club. Ako špeciálny hosť sa predstavia Poliaci LACRIMA, ktorí si to šinú vo vodách prog/doom metalu.

https://www.facebook.com/events/992718247424093/

 

A aby toho nebolo náhodou málo, tak na bratislavský koncert Therion príde Paolo Vallerga, ktorý je tvorcom Therion boardgame a krátkeho filmu An Adventure With Therion, aj so svojím merchom, takže si budete môcť od neho kúpiť nejakú stolovú hru, tričko, prípadne nejaký iný merch z jeho produkcie. 

Avizovaný support v podobe poľskej doom metalovej legendy Lacrima sa rozrastie aj o podporu z domácich radov. Manažment Therionu dal zelenú slovenskej metalovej skupine Tristana. Tristana odohrala viacero letných festivalov s bývalým spevákom skupiny Therion, Matsom Levénom.

Therion navštívia Slovensko Therion navštívia Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *