The Rolling Stones skladajú materiál na nový album

THE ROLLING STONES sú legendy, bez ktorých by rock vyzeral úplne inak. Títo starnúci páni by už nemuseli pohnúť ani prstom a len si užívať svoje milióny, ktoré za vyše 50 rokov kariéry nahromadili. Napriek tomu pred pár dňami absolvovali turné po Latinskej Amerike vrátane koncertu na Kube, kam sa prišlo na Sira Jaggera a spol. pozrieť závratných 500 000 fanúšikov.

 

„Stouni“ vydali posledný album A Bigger Bang v roku 2005 a odvtedy sa informácie o ďalšom štúdiovom záseku niesli skôr v rovine kuloárnych šuškánd, poloprávd a neoverených správ. Vyzerá to však, že po jedenástich rokoch sa skutočne dočkáme nového materiálu z dielne The Rolling Stones. Gitarista kapely Ronnie Wood v pondelok oznámil, že nahrávali nové skladby a niekoľko coververzií známych bluesových muzikantov„Vliezli sme do štúdia, aby sme zložili nejaké nové songy, čo sa aj stalo. Naladili sme sa však na bluesovú nôtu a nahrali 11 bluesových vecí za dva dni. Sú to mimoriadne dobré covery Howlin’Wolfa, Little Waltera a ďalších. Ale znejú skutočne autenticky.“ 

 

Pri otázke, kedy možno nový album očakávať, bol však Wood už menej zhovorčivý: „Tohto roku.“ Skúpy na informácie bol aj Keith Richards, ktorý však aspoň potvrdil Woodove slová o pripravovanej novinke. Nech bude album akýkoľvek, už teraz je jasné, že ak skutočne vyjde, pôjde o jednu z hudobných udalostí roka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *