THE ORDER: Bojujeme za rockovú hudbu

Prednedávnom sme pre vás pripravili recenziu nového albumu švajčiarskej kapely THE ORDER, ktorá ich má od svojho vzniku na konte už päť. Štvoricu hudobníkov tvorí spevák  Gianni Pontillo, gitarista Bruno Spring, basgitarista Andrej Abplanalp a bubeník Mauro Casciero. Gianni nám v rozhovore odpovedal na niekoľko otázok týkajúcich sa samotného albumu a smerovania kapely. 

 

Váš v poradí piaty album Rock’n’Rumble vyšiel tento mesiac. Môžete nám povedať niečo viac o procese tvorby? Ako dlho ste na ňom pracovali?

Trvalo pomerne dlhú dobu skladby napísať a nahrať, myslím, že približne tri roky. Nie z toho dôvodu, že by sme boli leniví, no mal som v tom čase veľa iných hudobných projektov, na ktorých som pracoval, no a čím som starší, tým viac chcem, aby bol ďalší album čo najlepší. Niekedy kapely iba napíšu piesne a hneď idú do štúdia s materiálom, ktorý nie je až taký dobrý. Preferujem stráviť viac času prácou na albume, kým nie som naozaj spokojný, no a to si vyžaduje čas. Takže sme postupovali krok za krokom, najprv sme nahrali štyri piesne, ktoré podľa nás zneli skvelo a potom sme dlho pracovali na ďalších šiestich skladbách. S výsledkom sme veľmi spokojní.

 

Čo reprezentuje dizajn obalu nového albumu?

Ísť do ringu bol pre nás zaujímavý nápad, je to podobné, ako keď ste na pódiu. Svetlá, ľudia a vy chcete bojovať za rockovú hudbu a dostať ju späť do hudobných rebríčkov, kam patrí. Rocková hudba rozhodne nie je mŕtva. My bojujeme za rockovú a metalovú scénu, no a to je aj samotné posolstvo. Taktiež je to pocta albumu Love Gun od Kiss. 

THE ORDER: Bojujeme za rockovú hudbu

Aké sú vaše najväčšie hudobné vzory a čo radi počúvate vo voľnom čase? Našli by sme vo vašom playliste niečo neočakávané?

Vzorov máme, samozrejme, veľa, najväčšími sú Van Halen, Dio, Mötley Crüe, Judas Priest či Extreme. Samozrejme, osobne nepočúvam iba tvrdú hudbu, som aj veľkým fanúšikom Stinga, Steely Dan či Pink Floyd.

 

Máte ako kapela vysnívané miesto, kde by ste chceli hrať?

Užívame si koncerty a je nám v podstate jedno, kde hráme, no určite by bolo skvelé hrať na nejakých väčších festivaloch, prípadne hrať v Anglicku, Amerike čí ísť na turné po Európe. Musíme však byť realistickí a sme vďační za každú príležitosť hrať.

 

Piesne v angličtine majú potenciál zasiahnuť širšie obecenstvo, no uvažovali ste niekedy o spievaní aj vo vašom rodnom jazyku?

To si veľmi predstaviť neviem, taliančina či švajčiarska nemčina nie sú tak elegantné pre tento druh rockovej hudby.

 

Ak by ste mohli hrať s akýmkoľvek umelcom, živým alebo mŕtvym, kto by to bol?

Určite Ronnie James Dio, jeho talent bol neuveriteľný. 

Čo je vaším zdrojom inšpirácie, pokiaľ ide o tvorenie novej hudby?

Ja píšem texty a ak mám byť úprimný, jednoducho sa to stane. Rád píšem o mojich emóciách či o veciach, ktoré sa vo svete dejú. Často sa tiež snažím spievať do skladieb, ktoré mi pošle náš gitarista Bruno. Niekedy stačí päť minút a máme text, ktorý sa nám veľmi páči, inokedy to zase trvá týždne. Mám v hlave veľmi veľa nápadov, no väčšinou to aj tak vyžaduje veľa úsilia.

 

Čo by ste robili, keby ste neboli v kapele?

Hľadal by som si kapelu. Možno by som stále hral futbal, no stále by som hľadal cestu, ako sa realizovať v hudbe, je pre mňa veľmi dôležitá.

 

Aké máte s kapelou plány do budúcnosti?

Čo najviac hrať a nahrávať skvelé albumy. V konečnom dôsledku je hudba o tom, aby sa človek zabával a bol čo najviac profesionálny v tom istom momente. 


Použité zdroje:
Foto: archív kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *