The Ocean prídu do Bratislavy aj s kapelou Rosetta

THE OCEAN sú nemeckou progresívnou kapelou, ktorú v roku 2000 založil Robin Staps. Počas dvoch rokov od založenia sa v projekte vystriedalo viac ako 40 hudobníkov. V roku 2004 nahrali svoj debut Fluxion a o rok na to pokračovanie Aeolian. Hudobní kritici im vyčítali nezaujímavé vokály, ktoré boli najväčšou slabinou inak skvelých skladieb. Zmena nastala príchodom speváka Loïca Rossettiho, s ktorým nahrali vysoko hodnotený dvojalbum Heliocentric a Anthropocentric. Hlavnou témou textov bol kritický pohľad na katolícku cirkev.

 

Pelagial bol posledným pre gitaristu Jonathana Nida a bubeníka Luca Hessa. Tí opustili kapelu v októbri 2013, pár mesiacov po turné. Netrvalo dlho a bubenícku stoličku obsadil Paul Seidel (War From A Harlots Mouth) a austrálsky gitarista Damian Murdoch.

 

Po piatich rokoch od vydania Pelagial, začali vo februári 2018 nahrávať svoj ôsmy štúdiový album s názvom  Phanerozoic. Bude rozdelený do dvoch častí, pričom prvá uzrela svetlo sveta 2. novembra. Druhá časť je plánovaná na rok 2020. Hudobne a koncepčne je Phanerozoic chýbajúcim článkom medzi albumami Precambrian a Heliocentric/Anthropocentric. Samotný Staps opisuje novinku ako Nietzscheho koncept. “Všetko sa stane znova a znova, nekonečné množstvo časov v nekonečnom čase a priestore. Keď sa pozriete na históriu našej planéty, nájdete o tom veľa dôkazov,” vysvetľuje Staps. Proces nahrávania skladieb začal na Islande, v štúdiu patriacom členom Sigur Rós – Sundlaugin Studios.

 

The Ocean sa v rámci turné zastavia na Slovensku a prinesú si špeciálneho hosťa, Američanov ROSETTA. Pätica z Philadelphie kombinuje post-rock s metalom a vesmírnou tematikou. Ich posledným albumom je Utopioid z roku 2017. Tieto dve kapely zahrajú 11. novembra v bratislavskom klube Randal. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *