The Mission? Úloha možná!

Gothicrocková legenda z britských ostrovov, 30 rokov na scéne, s nespočetnými hitmi, s neotrasiteľnou pozíciou v histórii alternatívneho rocku 90. rokov. Legenda, ktorá patrí k najlepším koncertným kapelám svojej doby. Ktorá zdieľala pódium s U2, The Cure či s Robertom Plantom.

30. septembra vydávajú novinku, album Another Fall From Grace a budú prvýkrát na Slovensku. Žiada sa povedať: Konečne!

 

Prvý oznámený termín slovenského vystúpenia kolidoval s viedenským koncertom vyššie uvedených The Cure. Vďaka komunikácii nášho promotéra Orepole s kapelou sa podarilo dosiahnuť zmenu a koncert sa uskutoční v klube MMC v Bratislave 24. októbra.

 

Na čo sa môžeme tešiť? Celé turné má jednoznačný a jednoduchý názov „Turné k 30. výročiu“ – 30th Anniversary Tour. Vymetanie európskych sál začne na domácej pôde vo Veľkej Británii začiatkom októbra. Turné sa postupne prenesie až do našej metropoly. Frontman misionárov Wayne Hussey dokázal do tohto turné zapojiť tri štvrtiny pôvodnej zostavy – pôvodného basáka Craiga Addamsa a druhého gitaristu Simona Hinklera, doplní ich bubeník Mike Kelly.

 

The Mission zakladali v roku 1985 po odchode od ďalšej legendy The Sisters Of Mercy. Počas koncertných turné v nasledovných rokoch si vybudovali reputáciu ako jedna z najpôsobivejších a najvzrušujúcejších pódiových šou. Dvakrát boli headlinerom festivalu v Readingu, mnohokrát vypredali Astoria Theatre v Londýne. Vydali 13 radových albumov, z ktorých najväčší rebríčkový úspech priniesol album Children z roku 1988. Pred piatimi rokmi boli na zatiaľ poslednom turné s veľmi podobným názvom – 25. výročie.

 

Určite sa teda máme na čo tešiť a veríme, že zažijeme parádny večer s kvalitnou muzikou. Poznačte si do kalendárov, 24. októbra v bratislavskom MMC. Misia splnená!


Použité zdroje:
Foto: web kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *