The Ills vyrážajú na šialené európske turné

Na naše pomery sú THE ILLS celkom netradičná kapela. Fungujú už od roku 2008, no do povedomia širšej verejnosti sa dostali až nedávno. A to priam famózne. Minulý rok im vyšiel štvrtý radový album s názvom Ornamental Or Mental. Ten predstavili napríklad aj na prestížnom showcaseovom festivale Eurosonic Noorderslag v holandskom Groningene. To nie je všetko.

 

Na jeseň zahrali aj na významnom islandskom festivale Iceland Airwaves. Kritici a hudobný novinári po vystúpeniach nešetrili superlatívmi. Cez leto ich na Pohode vychválil aj Vic Galloway, hudobný kritik z vysielania BBC. Aby pochvál nebolo málo, do vysielania ich zaradilo aj americké alternatívne rádio KEXP.  ,,Je ťažké vybrať si jednu pesničku, pretože milujem celý album. Videl som ich aj naživo a boli skutočne fantastickí, bola to jazda na zvukovej vlne,“ vyjadril sa jeden so zakladateľov rádia Kevin Cole. The Ills preto momentálne rezonujú aj v známejších médiách. Vyrážajú na turné, za ktoré by sa nemusela hanbiť nejedna väčšia európska kapela. Berlín, Kodaň, Amsterdam či Viedeň. To je len úzky výber tých najzaujímavejších zastávok spomedzi trinástich miest. Pre tamojších priaznivcov je dôležitá posledná zastávka The Illsane Tour 2017.

30. apríla sa The Ills pristavia v bratislavskom klube Fuga. Spolu s nimi vystúpia aj 52 HERTZ WHALE. Tento koncert by ste určite nemali vynechať, pokiaľ sa zaujímate o modernú slovenskú hudbu, ktorá má potenciál zaujať aj za hranicami tejto malej krajiny. Post-rock nie je žáner pre masové publikum, no napriek tomu je koncert The Ills zážitkom, o ktorý nechcete prísť. 

The Ills vyrážajú na šialené európske turné

Použité zdroje:
theills.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *