The Darkness sa škeria s borovicovým úsmevom

Po tom, čo britská štvorka nasadila za bicie najmladšieho člena posádky Rufusa Taylora a prekoncertovala celý uplynulý rok (so zastávkou aj na slovenskom Topfeste), nastal čas, aby sa THE DARKNESS opäť zatvorili do štúdia a priniesli svetu niečo nové. Netrvalo to ani tak dlho a dnes je piaty štúdiový album s poetickým názvom Pinewood Smile už na svete. Zábavní glamrockoví mohykáni dosku nahrali v Cornwalle spolu s producentom Adrianom Bushbym, ktorý je držiteľom niekoľkých Grammy ocenení (Foo Fighters, Muse).

 

Na albume si okrem pôvodných členov konečne zabubnoval (a pri dvoch skladbách dokonca zaspieval) aj syn bubeníka Rogera Taylora (Queen) Rufus. Frontman a spevák Justin Hawkins sa k tomu, či je vydanie nového albumu vôbec dôležité, vyjadril so štipkou svojského humoru: „Prečo by to malo niekoho trápiť? Lebo ak nie, tak sme v riti! Vojdeme do dejín ako apatická generácia, ktorá ľahostajne predznamenala desivý vek dystópie, čo môže, ale aj nemusí byť neskôr známa ako „Vzostup dementných šašov“. Nesmieme dovoliť, aby to takto pokračovalo! Možno máš na háku Brexit alebo Trumpa, ale PROSÍM… Nemaj na háku The Darkness, inak padne aj posledná bašta kultúrnej vnímavosti a náš éter znečistí bezvýznamný pop šírený idiotmi a debilmi…

The Darkness sa škeria s borovicovým úsmevom

Jedným z prvých singlov, ktoré skupina vydala, je aj chytľavý Solid Gold, ktorý ako asi všetky skladby od The Darkness zahŕňa obohacujúci a zábavný text: „Túto pieseň sme zložili preto, aby sme vás všetkých ubezpečili, že aj napriek tomu, že sme v čase po našej medializovanej prestávke vydali viac hudby ako pred ňou, nemáme ani v najmenšom úmysle s tým prestať. Preto sa v texte hovorí „Nikdy neprestaneme…tlačiť to naše poctivé zlato“. S výnimkou nepredvídateľných udalostí tu The Darkness vždy budú na to, aby vás očarili a potešili. Nemáte za čo.

 

Okrem nového albumu však skupina budúci rok predstaví fanúšikom aj celkom nový dokument, ktorý zmapuje ich pôsobenie a hlavne návrat na hudobnú scénu po krátkej pauze  Ak patríte k nadšeným fanúšikom kapely, na tvorbe dokumentu sa môžete podieľať aj vy, a to nielen finančne. Pre viac informácií stačí, ak si pozriete ich Indiegogo kampaň.

 

Na oslavu vydania albumu budú The Darkness od októbra až do decembra šíriť svoje posolstvo na koncertoch v Európe. Napriek tomu, že Slovensko obídu, prídu si zabrnkať do susednej Viedne, takže ak máte gule na roztopašnícku šou plnú kvalitného rock n‘ rollu, určite sa ukážte.

 

Zoznam skladieb na albume:

  1. All The Pretty Girls
  2. Buccaneers Of Hispaniola
  3. Solid Gold
  4. Southern Trains
  5. Why Don’t The Beautiful Cry?
  6. Japanese Prisoner Of Love
  7. Lay Down With Me, Barbara
  8. I Wish I Was In Heaven
  9. Happiness
  10. Stampede Of Love


Použité zdroje:
Foto: Simon Emmett

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *