The Darkness majú materiál na nový album

Rockeri z anglického mesta Lowestoft dali svetu na známosť, že sa blíži ďalší album – nasledovník albumu Hot Cakes, ktorý bol vydaný v roku 2012 pri comebacku skupiny.

Vyzerá to tak, že kľúčovým faktorom pri jeho tvorbe bol výber lokality. Frontman Justin Hawkins v rozhovore spomína, že kapela si na písanie vybrala ostrov poblíž pobrežia Írska. 

A dodáva: „Bolo to veľmi inšpiratívne miesto pre písanie materiálov. A zároveň dosť luxusné. Nie je tam veľa možností na zábavu, ale tá scenéria a Atlantik…. Máme doslova náklad nového super materiálu.“

Gitarista doplnil, že to nebola ich prvá voľba, ale je rád, že skončili práve tam. „Skúšali sme písať aj na Ibize, ale tam sme len posedávali v šortkách, pili nealko pivo a písanie skončilo niekde v zabudnutí. Írsko bolo úplne iné.“

Nahrávanie začne v Auguste alebo v Septembri. Kapela má množstvo materiálu vo forme demo nahrávok a ako spomínajú, niektoré skladby budú ako z Led Zepellin príručky. Okrem riffov si skupina „požičala“ aj spôsob premýšľania nad tým, aké skladby zaradia na album.

„Nechceme sa držať v hraniciach, ktoré nám určujú očakávania fanúšikov. To sa nám stalo pri poslednom albume. Tento bude viac o experimentovaní. Bude to podobné ako pri prvom albume, kde každá skladba bola iným typom rocku“.

Ja si neodpustím priložiť aj klip. Ten klip je taká totálna blbosť, ale vždy sa pobavím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *