THE DARKNESS: Jediná vec, na ktorej v našej práci záleží, sú koncerty

Počas jednej upršanej nedele odohrala britská rocková štvorica THE DARKNESS koncert vo Viedni, kde sa zastavila v rámci európskej šnúry na podporu čerstvo upečeného albumu Pinewood Smile. Predtým, než sa zakladatelia kapely, bratia Dan Hawkins a Justin Hawkins začali pripravovať na večernú šou, našli si čas na exkluzívny rozhovor pre svojich slovenských fanúšikov. Skôr, ako sa zapla kamera, sme sa ich, samozrejme, spýtali aj na minuloročnú návštevu Slovenska a festival Topfest, na ktorý majú len pekné spomienky. Páčilo sa im miesto a aj atmosféra, pričom okrem bryndze si vraj so sebou odniesli aj ďalšie suveníry. Dnes sa už nevedia dočkať, kedy ku nám prídu zas.

 

V rozhovore sa nám rozrozprávali o tom, čo je na ich novom albume kontroverzné, prečo sa im nepáči výber posledného singla Happiness, že sa o nich točí dokument, prečo nenahrávajú covery a či majú tento rok nachystané nejaké vianočné prekvapenie pre fanúšikov. Chalani sa počas rozhovoru poriadne rozbehli a ku koncu bolo celkom náročné udržať konverzáciu na serióznej úrovni. Ako výsledok si tak môžete pozrieť obzvlášť prirodzený pokec s bratmi Hawkinsovými, pri ktorom sa dozviete napríklad aj to, že existencia balád v hudbe nijako nesúvisí s láskou.

 

Špecialitkou tiež bolo, že nám počas rozhovoru prezradili aj zopár nezverejnených informácií ohľadom plánov do budúcnosti, ktoré až doteraz držali v tajnosti! Vo videu sú automaticky vložené aj slovenské titulky, no ak sa vám hneď nezobrazia, spustíte ich kliknutím na prvú ikonku v pravom rohu. 

 

Krátky úryvok ponúkame aj v písanej forme, viac nájdete vo videu…

 

Musím tento rozhovor začať komplimentom, pretože si myslím, že ste najprirodzenejšie zábavná kapela, akú som kedy videla. Ale rozmýšľala som nad tým, či si myslíte, že niektorí ľudia doteraz akosi nepochopili a dostatočne neocenili to, čo robíte?

Justin: Určite sú ľudia, ktorí dostatočne neoceňujú to, čo robíme. Ale práve preto sú pre nás všetci nadšenci vzácnejší. Nedá sa vyhovieť všetkým. Nemáme taký široký záber ľudí, ktorým by sme sa mali zapáčiť. Máme našu fanúšikovskú základňu a za posledné roky sme hrali iba pre nich. Sú úžasní. A sú šikovní, takže dobre chápu, o čo nám ide.

Dan: Myslím, že ľudia, čo nás vidia hrať naživo -veľa ľudí nás vidí na festivaloch a veľa o nás nevedia okrem jedného-dvoch hitov spred desiatich či pätnástich rokov-  sú často milo prekvapení.

Justin: Preto je také dobré hrať na festivaloch. Máš ľudí, čo iba čakajú na ďalšiu kapelu alebo čo sú len kdesi v poli napití a ty máš šancu sa tak skamarátiť s niekým novým. Lebo v rádiách naše skladby nehrajú.

 

Ani v Británii?

Justin: Hlavne v Británii. Hrajú nás na niektorých rockových staniciach a na tých veľmi špecializovaných. Ako veľmi by sme my alebo naše vydavateľstvo chceli, aby nás hrali na väčších staniciach, prosto sa to nedeje. Takže je pre nás dôležité, keď hráme na festivaloch a urobíme dobrú šou. Týmto spôsobom nás môžu ľudia objaviť. Jediná vec, na ktorej v našej práci záleží, sú koncerty. Na tie sústreďujeme všetko svoje úsilie a o tom to celé je. O vystúpeniach.

https://youtube.com/v/aMEkBQ2rNS0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *