The Damned: Pohodová novinka o ochrane včiel

V 70tych rokoch minulého storočia bola v Británii divočina, a tak tu, v poetickom Londýne, konkrétne v roku 1976, vznikli The Damned. Koketovali s punkom, aby sa napokon stali gothic-rockovými priekopníkmi.

The Damned sa niekoľkokrát rozpadli, menili členov, ale dalo by sa povedať, že stále čosi produkujú. Inak tomu nie je ani teraz.

Ešte v roku 1980 a 1981 sa kapela stretla v Rockfielde, aby nahrala materiál na albumy The Black Album (1980) a Strawberries (1982). To už je riadny čas dozadu, ale v roku 2019 sa členovia David Vanian, Captain Sensible a Paul Gray vrátili na to isté miesto, aby priniesli niečo nové aj v súčasnosti. EP The Rockfield Files vyjde 16. októbra. Prvýkrát si formácia prizvala na spoluprácu na EP producenta Toma Dalgetyho (Royal Blood, Rammstein, Ghost).

The Damned už ale teraz útočia na fanúšikov novým singlom z tohto EP. Keep Em Alive sa nevolá len tak náhodou „nechaj ich žiť,“ pretože ho sprevádza myšlienka o ochrane včiel. Len v Británii je zdokumentovaných 17 druhov, ktoré sú ohrozené vyhynutím.
Prírodný charakter je zachovaný aj vo vizuálnom spracovaní a s nerušivou muzikou prináša pohodu. Takže, treba počúvať hudbu a aspoň trochu nebyť voči prírode ľahostajný. Myslím, že presne to chcela kapela docieliť svojou novinkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *