The Cult sú dlžní skupine AC/DC

Nebavíme sa však o peniazoch. AC/DC sa stali inšpiráciou prelomového albumu Electric, ktorý The Cult vydali v roku 1987.

Gitarista Billy Duffy hovorí, že album dosiahol úspech práve vďaka tomu, že v roku 1977 zažil naživo Bona Scotta a bratov Youngových.

„AC/DC toho dlžíme veľa. Vždy som ich veľmi uznával. Videl som ich s Bonom Scottom v Manchestri a mohol som sa dotknúť Angusovej gitary počas toho, ako ju Bon niesol pomedzi publikum,“ hovorí Duffy.

„Bol to veľmi poctivý album. Bol to akýsi soundtrack toho, čo sme práve v tom období robili – skrátka sme sa bavili cestovaním po svete,“ pokračuje gitarista.

V októbri idú The Cult na turné po Británii, a kto by čakal, že budú prezentovať nové veci. mýli sa. Electric je považovaný za tak významné dielo, že spomínané turné bude celé venované iba jemu.

AC/DC toho dlžíme veľa. Vždy som ich veľmi uznával.

„Nie je to nezmysel. Album Electric prenikol do toho poctivého groove-u a jednoduchosti.“ Duffy uznáva, že aj načasovanie jeho vydania bolo veľmi dôležité. Stalo sa tak spolu s vydaním debutového albumu Guns N´ Roses Appetite For Destruction, a to prinieslo výrazný záujem o vtedajšie postupy v rockovej hudbe.

„Už nikdy by sme ten album nedokázali znovu nahrať,“ priznáva, „nežijeme už tým lifestyle-om. Led Zeppelin by tiež nedokázali spraviť ich prvý album znovu – nikto by to nezvládol. Stále sa vyvíjate a stávate sa inou osobou – ale je skvelé vzdať tomu poctu práve teraz.“

Ak máte chuť vypočuť si naživo album starý 26 rokov, urobte si v októbri čas a vyberte sa na jednu zo show do Anglicka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *