The Chameleons zahrajú na svojej druhej návšteve celý debutový album

V rámci svojho turné k 35. výročiu a oslavy vydania debutu Script Of The Bridge vystúpi v Bratislave kultová manchesterská postpunková skupina THE CHAMELEONS. Na svojom už druhom bratislavskom koncerte partia okolo speváka a basáka Marka Burgessa odohrá okrem „best of“ skladieb kompletný debutový album Script Of the Bridge z roku 1983.

 

Táto platňa preddefinovala žáner post punk, resp. gotický rock a je dodnes považovaná za míľnik vo svojej kategórii. Jednoznačne svojím zvukom ovplyvnila dnešné kapely ako napr. Interpol, Editors či Soft Kill. V čase svojho vydania album nemal na „ružiach ustlané“. Kapelu hneď po prvom singli In Shreds pustil k vode veľký label CBS Records, ale nezávislé vydavateľstvo sa chopilo príležitosti a silná rotácia a obľúbenosť u vychýreného DJa Johna Peela dokopy urobili svoje.

 

Dnes sa ako kapela tak ich vynikajúci debut teší blahorečeniu u fanúšikov aj u hudobných kritikov. Napriek tomu, že skupina The Chameleons nedosiahla komerčný úspech svojich súputníkov ako Joy Division, U2 či Echo And The Bunnymen, jej hudba priniesla výrazné obohatenie celej svetovej indie scéne.
 

Koncert sa uskutoční v bratislavskej Fuge po dvoch rokoch 19. mája. Vstupenky sú už v predpredaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *