The 69 Eyes predstavujú nový album, zahrajú ho aj v Bratislave

Fínski darkrockeri THE 69 EYES už o necelé tri mesiace vydajú svoj dvanásty album. Novinka bude niesť názov West End a oficiálne vyjde 13. septembra. Nahrávka bude vydaná akurát v čase, kedy kapela oslavuje 30 rokov existencie.

 

Fanúšikovia sa môžu tešiť na jedenásť skladieb, na ktorých si zahosťovali aj Dani Filth z Cradle Of Filth či Calico Cooper z Beastö Blancö. Kapela už zverejnila aj prvý trailer, v ktorom diskutujú najmä o obale pripravovaného albumu. Artwork mal na starosti známy fínsky sochár Jiri Geller, ktorý sa priatelí s kapelou už takmer od jej vzniku.

The 69 Eyes predstavujú nový album, zahrajú ho aj v Bratislave
The 69 Eyes predstavujú nový album, zahrajú ho aj v Bratislave

The 69 Eyes tiež zverejnili aj prvú skladbu z albumu, ktorú podporili videoklipom. 27 & Done obsahuje zábery z hororového filmu The 27 Club. 

 

Deň po vydaní West End sa The 69 Eyes vyberú na šnúru koncertov po domácom Fínsku, aby v novembri mohli zamieriť aj ďalej do Európy. Do zoznamu svojich zastávok zaradili aj Slovensko, a to konkrétne bratislavský Ateliér Babylon. Ich koncert v našom hlavnom meste pripadne na 13. november. Vrátia sa k nám presne po troch rokoch a jednom dni a bude to ich štvrtá návšteva Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *