Terchovou otriasol Terchovský budzogáň

 „Organizácia pre kapely na jednotku, zvuk fantastický, ochotní a pracovití ľudia v backstage, pod pódiom úžasné publikum… Ja som mal veľmi dobrý pocit z tohto festivalu (napokon ako vždy). Mám rád Terchovský budzogáň. Klobúk dole pred organizátormi. Toto bola, ak nie svetová, tak minimálne európska prvá liga….,“ napísal na facebookový profil Terchovského budzogáňu Ďuro Černý zo Slobodnej Európy. Nielen on, ale aj ostané účinkujúce kapely si pochvaľovali festival, ktorý sa uskutočnil posledný augustový víkend v Terchovej. Amfiteáter Nad Borami ožil na tri dni rachotom poriadne tvrdej muziky.

 

Tri plnohodnotné dni festivalu Terchovský budzogáň dali výraznú a poriadne hlasnú bodku za letnou festivalovou sezónou na Slovensku. Jeho 12. ročník, ktorý po ročnej pauze jasne potvrdil svoje pevné miesto na festivalovej mape Slovenska, zhodnotil jeho spoluorganizátor Miroslav Tomaškovič:

„Bolo mi veľmi ťažko, keď som minulý rok zverejňoval smutnú správu, že festival Terchovský budzogáň sa neuskutoční. Sľúbili sme, že v roku 2015 prinesieme festival v plnej sile a s ešte lepším programom. Slovo sme dodržali! Ďakujeme našim reklamným partnerom a mediálnym partnerom, celému realizačnému tímu, účinkujúcim, ale hlavne vám, „budzogáňovská rodina“, že ste nám verili a prišli ste po roku znovu do Terchovej užiť si naplno tri dni pravej rockerskej atmosféry“.

 

 

Terchovou otriasol Terchovský budzogáň

Tohoročný Budzogáň vďaka partnerom, ktorí sú ochotní podporiť rockový festival, mohol priniesť do Terchovej zahraničné hviezdy HAMMERFALL (SE), DESTRUCTION (DE), KORPIKLAANI (FIN), FREEDOM CALL (DE), BATTLE BEAST (FIN), slovenské a české legendy HORKÝŽE SLÍŽE, SLOBODNÁ EURÓPA, INEKAFE, DORIAN GRAY, ARZÉN, KONFLIKT, ZÓNA A, TOTÁLNÍ NASAZENÍ(CZ), ŠKWOR(CZ), DOGA(CZ) a zároveň dať priestor aj mladým a menej známym kapelám THE PARANOID, MAD FREQUENCY, CALIBER X, EVERLONG, EX PULSE, THE LAMPIONS, STORMCLEAR, RUST2DUST, EUFORY, WASTED STRINGS, PAPILAR (PL), THE SNUFF (CZ). Okrem kapiel zaujali návštevníkov aj rôzne sprievodné atrakcie, ako napríklad Zóna Rockovej republiky, kde si rockeri po pogovačke pod pódiom mohli prísť oddýchnuť. Mladomanželia Michal a Marcela Šnapkovci z Malatinej si na Terchovskom budzogáni užívali svadobnú cestu. Najväčším svadobným darom pre nich boli svadobné priania a potrasenie rúk od svojich obľúbencov Freedom Call a HammerFall, s ktorými sa aj odfotili.

Terchovou otriasol Terchovský budzogáň

A čo na festival povedali zahraničné hviezdy? Líder nemeckej kapely Freedom Call, Chris Bay, v zákulisí povedal: „Je to tu perfektné. Skvelí ľudia, srdečná atmosféra, zaujímavé kapely, ktoré som pred tým nevidel. Cítime sa tu veľmi dobre. Chcem sa sem vrátiť súkromne a poprechádzať sa po tých nádherných horách a prevetrať svoj horský bicykel“. Terchovská príroda a krása slovenských žien nadchla aj lídra fínskych Korpiklaani Jonne Jarvela. Ten sa po dopoludňajšej zvukovej skúške „stratil“ v lesoch so slovami: „Idem si v tejto krásnej krajine nájsť manželku“. Nestihol tak ukážku terchovskej muziky. Tú si na terase hotela Jánošík s veľkým záujmom vypočuli ostatní členovia fínskej kapely. Nebeskú muziku si nakrútili na video a na znak nového priateľstva a vzájomného muzikantského obdivu si s Vladom Moravčíkom a jeho spoluhráčmi „udreli“ zopár pohárikov slovenského muzikantského nápoja – slivovice. Či si Jonne našiel manželku neprezradil, ale vystúpenie Korpiklaani bolo pred koncertom slovenského Konfliktu veľkým zážitkom a parádnou bodkou za tretím dňom festivalu.

 

Organizátori už teraz začínajú pracovať na príprave ďalšieho ročníka. O všetkom budú informovať na webefacebooku festivalu, kde nájdete aj fotografie z tohto roka.

Terchovou otriasol Terchovský budzogáň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *