Tento zberateľský album potrebuje každý fanúšik živej muziky

Ak aj ty patríš k ľuďom, ktorým po každej návšteve koncertu či festivalu ostane kvantum suvenírov – vstupenky, náramky, brožúrky a ďalšie cenné záležitosti, určite si narazil na problém, kde tieto cennosti skladovať. Dobrá správa – máme riešenie.

Schválne, kde skladujete svoje koncertné suveníry? Nahádzané v krabici pod posteľou alebo poprichytávané magnetkami na chladničke? Naozaj dôstojné… Rovnaký problém riešil aj Michal Kramarík, ktorý zbiera svoje koncertné vstupenky už od roku 2001. „Najprv to bolo len o vstupenkách, no postupne k tomu začali pribúdať rôzne ďalšie záležitosti, pásiky a náramky z festivalov, výstrižky z novín, no a, samozrejme, ak sa človek pretlačil až k pódiu, tak sa sem-tam podarilo získať brnkátko či bubenícku paličku, čo bol už úplne najvyšší level,“ hovorí Mišo. „Každý takýto suvenír má v sebe nejakú tú hudobnú spomienku a tie sa skrátka nevyhadzujú.

Nápad na zberateľský album skrsol v Mišovej hlave už pred rokmi, keď sa zbierka začala rozrastať. Klasické fotoalbumy na to nie sú prispôsobené, laminovanie spôsobuje poškodenie vstupeniek vytlačených na teplocitlivom materiáli. Problémom bola aj samotná veľkosť vstupeniek, keďže v našich zemepisných šírkach sa predávajú vstupenky naozaj pestrých rozmerov. „Ak máte vstupenku veľkosti povedzme 30 x 8 cm, do žiadneho zošita či albumu ju skrátka nenapasujete bez toho, aby ste ju predtým neohli či nepokrčili. Tomuto sme sa tiež pri novom albume chceli vyhnúť,“ hovorí Mišo.

Tento zberateľský album potrebuje každý fanúšik živej muziky
Tento zberateľský album potrebuje každý fanúšik živej muziky

Zberateľské albumy FrontRowFan.com ponúkajú skutočne reprezentatívny priestor pre všetky druhy koncertných suvenírov. Každá strana albumu disponuje okrem štedrej plochy pre koncertnú vstupenku aj úložným priestorom pre tri gitarové brnkátka a dvomi dodatočnými plochami s formátmi A6 a A7 – tie sú ideálne pre vloženie bulletinu či lístka s popisom akcie. Každý list albumu je obojstranný, k dispozícii je tak v každom albume až 60 úložných strán. Celý album je viazaný v čiernej imitácii kože, ktorá mu dodáva správny rockerský šmrnc.

„Celý koncept albumu vznikal takmer rok a nebol to práve jednoduchý proces, o to spokojnejší sme s výsledkom,“ hovorí Mišo. „Hoci rok 2020 na tie hudobné zážitky príliš pestrý nebol, predbežný záujem naznačuje, že podobne postihnutých nás je viac, takže veríme, že si tento produkt svojich priaznivcov nájde a že materiálu na odkladanie bude iba pribúdať.“

Tento zberateľský album potrebuje každý fanúšik živej muziky
Tento zberateľský album potrebuje každý fanúšik živej muziky

Vo FrontRowFan.com už majú aj konkrétne plány na najbližšie obdobie – nájsť pre ďalšiu edíciu albumov adekvátne miesto pre bubenícke paličky.

Tento album je možné nájsť na webe https://www.frontrowfan.com/ aktuálne v špeciálnych uvádzacích zľavách a určite to stojí za zváženie – minimálne ako praktický vianočný darček pre každého hudobného fajnšmekra.

Čo na tento album hovoríte? Podeľte sa o názory v komentároch a nezabudnite sledovať facebookovú fanpage https://www.facebook.com/somfanusikzprvehoradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *