Tento rok si na Lemmyho zaspomíname dvojnásobne

Naozaj mnoho skvelých hudobníkov nás opustilo v posledných rokoch a, bohužiaľ, to nie je o nič lepšie ani tento rok. Sme očividne generáciou, ktorá dostala za úlohu rozlúčiť sa s najväčšími hviezdami metalového a rockového neba. Avšak asi vo všetkých zarezonoval ešte o čosi viac odchod najväčšieho príkladu rock n‘ rollového života Lemmyho Kilmistera. Možno hlavne preto, že mal práve v pláne zavítať koncertne s kapelou MOTÖRHEAD aj do našich končín, ale už to nestihol. Preto sa minulý rok v Banskej Bystrici na tohto legendárneho muzikanta spomínalo. A hudobná spomienka na Lemmyho bola naozaj úspešná. Organizátori sa teda rozhodli, že z nej spravia tradíciu. Veď i sám Lemmy by si určite želal, aby sa všetci rockeri pri spomínaní na jeho osobu poriadne bavili.

 

Na krstného otca rockovej a metalovej hudby si budeme môcť ísť zaspomínať aj tento rok, a to ešte vo väčšom štýle než vlani. Hold pamiatke tejto ikony vzdá tento rok ešte viac kapiel a rovno v dvoch kluboch. Rovnako ako minulý rok sa jedna zo spomienok bude konať v banskobystrickom Tartarose. Tam vystúpia hneď štyri kapely. Tartaros bude hostiť power/prog metalistov zo Zvolena ENDLESS MAIN. Táto kapela sa síce nedávno rozišla so skvelým bubeníkom, ale veríme, že do decembra nájdu adekvátnu náhradu alebo to vyriešia najvhodnejšie, ako sa podarí. Na pódiu si budú podávať ruky s trenčiankymi rockermi VOLUME. V Bystrici si Lemmyho uctia aj ostrieľaní metalisti z Čadce MAD FREQUENCY a štvoricu kapiel uzavrú metalcoreisti AINT zo Žiaru nad Hronom.

 

Druhým klubom, ktorý bude tento rok spomínať na Lemmyho, sa stal martinský Rock Pub. Tam vystúpi trojica interpretov, ktorí vlani ctili Lemmyho pamiatku v Banskej Bystrici. Teda mladí a čoraz úspešnejší thrashari ACID FORCE, ostrieľaní MIDNIGHT SCREAM, ktorí sa z času na čas zmenia na skvelý tribute MOTÖRSCREAM, a trio doplní skvelý domáci melodický power metal EUFORY.

 

I keď si 28. decembra 2017 v spomínaných kluboch budeme pripomínať Lemmyho odchod už druhý raz, jeho odkaz bude žiť v tvrdej muzike navždy. Koniec koncov, tieto akcie sú toho dôkazom. Je teda našou rockerskou povinnosťou pripomenúť si dedičstvo, ktoré nám zanechal a užiť si poriadny rock n‘ roll či už v Banskej Bystrici, alebo v Martine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *