Temné a hlučné noci 2

Turné pod taktovkou kapely DOWN TO HELL je v plnom prúde. Po vydarených koncertoch v trenčianskom Klube Lúč a levickom Erku nás čaká 20. 2. 2016 našľapaný lineup v Bratislave, kde popri Down To Hell vystúpia DOOMAS, symfonickí deathmetalisti WARD a melodickí blackmetalisti DESIRE FOR SORROW.

 

V Trenčíne bola naša kolegyňa Zdenka, ktorá nám takto sprostredkovala svoje dojmy:

,,Koncert bol skvelý, ale paradoxne, Down To Hell ma zaujali zo všetkých kapiel asi najmenej, resp. akosi mi nesadla ich nová speváčka. Samozrejme, nebolo to vôbec zlé, hudba aj mužsky spev super. Viacerí sa tam s ňou akosi nevedeli stotožniť, ale to je asi len vec vkusu. Veľmi sa mi páčili Achsar, tých som si fakt užila, bolo aj na čo pozerať, aj čo počúvať. Mysterious Eclipse – klasika, predviedli dobré vystúpenie. Odkedy majú nového bicmena, kvalita šla po hudobnej stránke hore. Žriebädlo, tí boli výborní, po Achsare pre mňa druhí najlepší. Napodiv aj v klube sa zišlo veľa ľudí, bolo takmer plno, čo je na trenčianske pomery fakt že úspech. Zvuk bol tiež výborný, čo sa tam tiež často nestáva, keďže Klub Lúč je malý. Akciu hodnotím vysoko pozitívne. Dúfam, že si ju rovnako užijete aj v BA, aj keď s Down To Hell budú hrať iné kapely ako v Trenčíne.“

 

V Leviciach bola pre zmenu naša kolegyňa Laura, ktorá okrem dojmov pridáva na priblíženie atmosféry aj zopár fotiek. ,,Začiatok akcie príjemne začali Feel The Void. Po nich večer poriadne odpálila kapela Down To Hell. Čo sa týka ich novej speváčky, tak už sa asi stihla rozospievať, ako, samozrejme, nebolo nič extra špeciálne, ale jej vystúpenie hodnotím ako veľmi príjemné. Žiaľ, kapelu Žriebädlo som nevidela, nakoľko som musela odísť. Čo mi je veľmi ľúto, lebo som na nich dostala samé dobre referencie. Čo sa týka celkového dojmu, na veľkých klubovkách je úplne iná atmosféra, ale zas je príjemné byť raz za čas aj v malom klube a nasávať to komorné až rodinné prostredie a keď zoberiem do úvahy možnosti klubu, bola to vydarená akcia. Mne osobne prekážala pasivita niektorých fanúšikov. Ľudia by si mali uvedomiť, že kapela nie je hudba z juboxu, kapely tam hrajú pre nich a určite sa im lepšie hrá keď aj pod pódiom sa prejavia emócie, potlesk tiež nezaškodí.“

Po Bratislave sa pokračuje v Banskej Bystrici. Nastala však zmena, koncert sa presúva na 12. 3. 2016 v Tartarose, kde okrem Down To Hell zatiaľ potvrdila vystúpenie SINNERS MOON, symphonicmetalová šestica zo Sereďe. Kapela má na konte jeden album Atlantis, ktorý vydali v apríli 2015. Môžeme sa tešiť na prelínanie sa growlu a nežného ženského vokálu. Meno kapely, ktorá obsadí posledné miesto na line-upe, sa dozvieme čoskoro.

 

Týždeň na to je na rade Nitra – 19. 3. 2016 v Cockroach Underground Music Club, kde posilou Down To Hell budú gothici SIGHISOARA z Bratislavy. Za 18 rokov svojej existencie majú vydané 2 albumy Lost in Transylvania (2012) a Cesta ztratených duší (2000). Treťou kapelou budú miestni MOR. Kapela hrá atmospherický black metal.

 

Od rieky Nitry sa presúvame na východ do Košíc. V Collosseu sú na 9. 4. 2016 zatiaľ potvrdené kapely Down To Hell a ACHSAR. Kapela Achsar už vrámci tohto turné koncertovala v Trenčíne a zožala dobré ohlasy. 

 

Za rieku Moravu sa vydáme v máji, a to 14. 5. 2016 do brnenskej Melodky, kde sa uzavrie celé turné. Vystupujúce kapely, ktoré už hrali na tomto turné, Down To Hell a Achsar, doplnia miestni symphonic metalisti ALI TEMPORA. Pomerne mladá kapela vznikla v roku 2012 a minulý rok vydala debut Digital Cube. Sú prirovnávaní k Delain či Lacuna Coil, takže správne, k mikrofónu sa opäť dostane ženský vokál. Verím, že nás svojím výkonom presvedčia.

 

Čaká nás temná jar, kde sa k slovu dostanú mnohé kapely, tak nezostávajte doma a choďte si užiť koncert vo vašom meste. My budeme pri tom.


AKTUALIZOVANÉ 3. 3. 2016: Koncert v Nitre pôvodne naplánovaný na 19. 3. sa z dôvodu uzavretia klubu ruší.

Do line-upu v Banskej Bystrici pribudla kapela  DYSANCHELY, death metalisti z Trnavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *