Tekk Night 4 – sviatok deathmetalistov

Nemáte nič v piatok na práci, ale chcete sa ísť dobre vyskákať na poriadne tvrdú akciu? Potom je TEKK NIGHT 4, ktorá sa 27. januára bude konať v Tartarose v Banskej Bystrici, niečo pre vás. Predstavia sa tu hneď tri deathmetalové kapely.

 

Prvou z nich sú trenčianski DEPRESY, ktorí kombinujú death a black metal. Kapela má šesť členov a nie je to len čisto pánska zostava. Nájdete medzi nimi aj jednu zastupiteľku nežného pohlavia, hoci každý z nás dobre vie, že metalistiky nebývajú zrovna nežné. Kapela svoju tvorbu často nazýva prívlastkom mystic occult death. V tom, čo robia sú naozaj dobrí. Nie nadarmo patria medzi špičku slovenskej undergroundovej scény a dokonca o nich vedia už aj vo svete.

Na Depresy nadviaže zvolenská pätica PLASTERY. Ide o deathmetalovú kapelu, ktorá svoj štýl však definuje skôr ako haunted skeletonized atmospheric horror slimy death metal. Plastery majú na konte jeden album z minulého roka From A Dark Grave, pričom podľa všetkého tiež o nich zrejme vie aj niekto v zahraničí, keďže o tejto skupine píše dokonca aj Encyclopedia Metallum.

Kruh alebo skôr trojuholník sa uzavrie s pražskými LIQUID SPACE 9. Štýl štvorice sa dá kategorizovať ako technický space core či technický death core. Liquid Space 9 vznikli v roku 2014, ale o rok neskôr úplne zmenili zostavu. Momentálne pracujú na novom EP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *