Tarja Turunen odhaľuje video No Bitter End

Tarja Turunen sa v štúdiu v posledných mesiacoch činila. S hudobníkmi nahrali toľko materiálu, že sa nevojde na jeden album a fanúšikovia tak dostanú albumy hneď dva. The Brightest Void je prvým z dvojice, vyjde 3. júna a práve z neho je najnovšie video No Bitter End.

 

Tarja o vzniku piesní: „Počas nahrávania The Shadow Self som si uvedomila, že mám veľa piesní, ktoré sú pre mňa príliš cenné na to, aby boli na jednom albume. Rozhodla som sa, že si nenechám nič pre seba a všetky nové a najobľúbenejšie piesne pre vás vydám.“

 

Už spomenutý The Shadow Self, ktorý mal byť povodne album jediný, vyjde 5. augusta. „The Brightest Void je viac, než len ochutnávkou z The Shadow Self. Dúfam, že vydanie prequelu osladí čakanie do augusta a že sa vám budú skladby páčiť aspoň tak, ako mne“, dodáva.

 

Pieseň je o dosť iná od predošlej Tarjinej tvorby, je viac repetitívna, jemnejšia a, nebudeme si klamať, aj popovejšia. Video si fanúšikov nájde (takisto ako hudba), ale podľa doterajších reakcií ide zatiaľ o to horšie z tvorby bývalej speváčky Nightwish. Navyše, produkcia asi nevyšla draho, keďže sú až neuveriteľne potlačené hudobné nástroje. Ostáva len dúfať, nech sa tento aspekt hudby neobjaví aj na CD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *