Tancujte a spievajte počas folkovo-metalového večera

Ave maniacs. Už zajtra, štvrtok 11. decembra, nás poctia svojou návštevou tri zaujímavé kapely.

Do MMC klubu v Bratislave zavítajú folk metaloví Eluveitie, uvádzajúc si ako svoju domovinu Švajčiarsko. Tento osemčlenný spolok nás obdarí mimo rezavých gitár aj čarovným zvukom mandolíny, flauty, alebo aj hurdy-gurdy, ktoré sú doplnené textami a vokálnymi linkami vo viacerých jazykoch, takže si so sebou pribaľte aj slovník.

Moskovčanov Arkona taktiež netreba v našich končinách veľmi predstavovať. Slovanský pagan/folk metal je medzi fans v dostatočnej obľube a frontwoman Masha to vie na pódiu riadne roztočiť. Rusky spievané texty sú, hlavne pre staršie ročníky, stále dostatočne zrozumiteľné a na prípravu postačí vyhrabať nejaký starý zošit od „továrišč učitéľnici“ zo strednej školy. 

Tretím do partie sú Skálmöld, ktorí k nám dorazia z ďalekého Islandu. Ich tvorba predstavuje duch severskej mytológie a islandského folku, všetko vkusne zakomponované do metalu. Nakoľko texty sú spievané v ich rodnom jazyku, vidím to na ďalší slovník, no mám pocit, že si určite nejako porozumieme. Pod pódiom očakávam skákanie, tancovanie aj spievanie, tak sa v aktuálne chladnom počasí príďte trochu zohriať. Podľa mňa je to určite lepší nápad, ako tráviť večer s pivom a chipsami pri TV narkóza. Tak s kým sa tam vidím?

Tancujte a spievajte počas folkovo-metalového večera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *