Taliani predstavili svoje debuty

Keby ste mali na výber medzi Kabátom a poriadnou, ale undergroundovou akciou v tom istom meste, čo by ste si vybrali? Zámerne som nespomenul koncert Testamentu na druhej strane krajiny, čo už je síce iná liga, ale zároveň pre mnohých je to aj slušná diaľka. Naša voľba bola v tomto prípade jasná. Malá klubovka s menej známymi, ale namakanými kapelami v takmer rodinnom kruhu vytvorenom okolo ,,Hlasných farmárov“ je presne to, čo sa dá od štvrtkového večera 16. novembra očakávať a pre čo sa rozhodlo mnoho metalistov. Na akacii popri dvoch talianskych kapelách SCUORN a PARÓDOS vystúpili ako podpora dve slovenské formácie FROZEN BLOOD a DOWN TO HELL.

 

Prví sa na pódium postavili bratislavskí Frozen blood. Podporiť ich prišlo množstvo známych, takže sa atmosféra počas ich vystúpenia niesla v riadne odľahčenej nálade. Napriek tomu nijako nepoľavili vo výkone a na úvod večera sa po hudobnej stránke postarali o príjemné prekvapenie. Rozhodne ich nikto nepustil z pódia v rámci im určeného hracieho času. A tak museli siahnuť aj po skladbe Destroyer Of The Universe, čo bola coververzia piesne Švédov Amon Amarth.

Po nich sa pódium okupovali Malačania Down To Hell. Po čase som mal konečne možnosť vidieť ich v plnej zostave aj s relatívne novou speváčkou Barborou v klube, kde bol natoľko dôstojný zvuk, že ich bolo aj komplet počuť. Netvrdím, že to bolo bez chyby a zaváhania, ale počuť Bosorské Sólo, Nemŕtvu Nevestu, Draka a Skazení z albumu V zajatí temnoty príjemne pohladilo. V spojemní s Kaniho abathovským grimasovým talentom to bolo vyborné vystúpenie. Ešte keby speváčka popracovala na komunikácii s publikom, bolo by to super. Na záver ich setu si jeden z fanúšikov navliekol bodce a vytasil bravčovú hlavu.

Potom už pódium patrilo prvým headlinerom večera – Paródos z talianskeho Salerna. Progresívna avantgardno-blackmetalová kapela, silná hlavne po inštrumentálnej stránke, predviedla bratislavskému publiku, ako sa to robí. Po vokálnej stránke to už také výborné nebolo, ale to môže byť iba môj subjektívny názor a možno boli mnohé chyby publikom odpustené. Kapele vyšiel tohto roku len debutový album Catharsis. Takže menovať názvy skladieb by sa zdalo celkom zbytočné.

 

Vyvrcholením večera bolo jednoznačne vystúpenie kapely Scuorn. Banda černokňažníkov z Neapola na čele s Gulianom rovnako ako ich krajania prišla predstaviť debutový album Parthenope. K ich vystúpeniu by stačilo dodať výborná šou, dobrý zvuk, výborné po vokálnej aj inštrumentálnej stránke a ako bonus prasačia hlava v obecenstve. Atmosféru umocňoval orchester zo samplov, masky, začiernené ksichty aj tie ich plachty s antickou tematikou. Vokalista, pokiaľ nehrozil či neukazaval smerom k davu, niekoľkokrát vytiahol bubienok, ktorý pripomínal tamburínu. A na záver po tom, čo niekoľko fanúšikov vytvorilo hada na čele s prasačou hlavou, prišlo aj k jej ochutnávke. Nakoniec sa totiž ukázalo, že bravčová hlava bola varená. Jednoducho výborný večer a výborný rozbeh do celého týždňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *